Güncel

Izgara Liste

Ünlü Halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu'nun kızı Zekine Şatıroğlu, babasının misafirperverliğini ve insan sevgisini anlattı. 

Su seviyesi son 10 yılın en düşük seviyelerine ulaşan Kızılırmak’ta kısım kısım yaya olarak karşıdan karşıya geçmek mümkün oldu.

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Kapı köyünde ormanlık alanda yangın çıktı. 

Niğde Belediyesi, hayalleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Vali Konağı yokuşunu Kayardı mevkine bağlayacak olan “Şehir İçi Tünel Geçiş Projesinde” geri sayım başladı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etmek isteyen öğrenciler için düzenlenen program yoğun ilgi gördü.

Niğde’de camiye namaz kılmak için geldiği izlenimi vererek raftaki ayakkabıyı çalan kişi güvenlik kamerasına takıldı. 

Nevşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 2.40 metre yüksekliği ile bugüne kadar yapılmış en büyük çömlek, Nevşehir Külliyesi bölgesine giriş bölgesinde yaptırılan havuz içerisine yerleştirildi. 

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, ‘Ay Lav Yu Tuu’ dizisinin Mardin’de çekildiği açıklamasına tepki gösterdi. 

Erciyes Teknopark tarafından 14-16 Eylül 2017 tarihleri arasında Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Kapadokya Uluslararası IP (Intellectual Property/Fikri Haklar) Günleri düzenlendi.

Yozgat'ın Dayılı köyü Araplı çiftliğinde kış hazırlıklarına başlayan çiftçiler, topladıkları üzümleri kurdukları kazanlarda kaynatarak pekmez yapımına başladı.

Yozgat'ta Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Ticaret İl Müdürlüğü ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından vatandaşlara helva dağıtıldı. 

Yozgat Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.