Güncel

Izgara Liste

Sivas, bin 642 MW’lık potansiyeli ile yeni rüzgar enerjisi çiftliklerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

Türk-İslam tarihindeki üç Şems'den biri olan ve yaşadığı Sivas'ta çok sayıda öğrenci yetiştiren Şemseddin Ahmed Arvasi'nin Meydan Cami'ndeki türbesi ziyaretçi akınına uğruyor.

Sivas'ın Gürün ilçesinde jandarma ekiplerince durdurulan minibüste yapılan aramada 6 kilo 400 gram kubar esrar ele geçirildi.

Niğde’de direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü trafik tabelasına çarptı, kaza yerine gelen ambulansa kızını da yanına almadan binmedi. 

Niğde İş-Kur müdürlüğü ‘Engelli ve eski hükümlülere destek projesi’ kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesinde bilgilendirme toplantısı düzenledi. 

Niğde’de kömürlükte çıkan yangın polis, itfaiye, 112 ve AFAD ekiplerini harekete geçirdi. Ufak çaplı yangın kısa sürede söndürüldü.

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde yer alan tarihi Aziz Theodoros Trion Kilisesi’nin duvarına köpek resmi çizip, “Papaz yok camiye gitti” yazdılar. 

Tarihi Kentler Birliği tarafından bu sene 16’ıncısı düzenlenen “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nda kazanan belediyelere ödülleri, YAPEX Fuarı’nda düzenlenen törenle verildi. 

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanlığında geçtiğimiz hafta yapılan olağan kongre sonrasında başkanlığa seçilen Tayfur Urgenç yönetimde görev dağılımı yapıldığını açıkladı. 

Yozgat Karayolları Şefliği kış hazırlıklarını tamamlayarak kış dönemimde şehirlerarası yolların karla kapanmaması için mücadele edecek. 

Sorgun Belediyesi tarafından 20 bin ton taş kullanılarak 38 bin 400 metrekare büyüklüğünde Türk bayrağı yapıldı.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı'na başvuru da bulunan 13 yükümlünün 32 çocuğuna kırtasiye ve giyecek yardımında bulunuldu.