ÖZEL Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ 18 Eylül Pazartesi günü, ilk ders zili çaldı çalmasına ama onlar, yaşıtları gibi sıralarına oturup öğretmenini bekleyemedi.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün sözde imamlarından oldukları iddiasıyla yargılanan ve aralarında Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Şükrü Boydak’ın eşi Aliye Boydak’ın da bulunduğu 9’u tutuklu 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanık Aliye Boydak, " FETÖ denilen örgüt ile hiçbir irtibatım olmadı" dedi.

Haber-Foto: Ferhat TÜRK/ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şeker Fabrikası 63. Kampanya Açılış Törenine katıldı. Burada konuşma yapan Özhaseki, CHP'nin yapmış olduğu adalet yürüyüşü ile ilgili olarak, "Kollarına katil PKK yandaşları girdi" dedi.

Haber: Bayram DALMAZ / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'ne bağlı oda ve borsalar Ekim-Kasım ayında seçimlere gidecek. Yaklaşan seçimler öncesi Kayseri Ticaret Odası'nda 2 aday resmi olarak açıklama yaparken, 2 adayın daha olduğu kulislerde konuşulmaya başlandı.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri'de 16 yaşındaki zeka geriliği olan kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 37 yaşındaki sanık mahkemede, "Allah yukarıda, yemin ederim mağdurenin özürlü olduğunu bilmiyordum, özürlü olduğunu bilsem Allah korkusu ile yaklaşmazdım" demesi duruşma salonunda şaşkınlık yarattı. Mağdure ise mahkeme heyetine, "Hakim amca bütün sapıkları toplayın da biz de rahat edelim" dedi.

Haber: Şeref KAHRAMAN / Kayseri'de 15 yaşında çocuk ile bir evde yakalanan Oğuz Bulut'un o görüntüleri sonrası Sedat Peker'den açıklama geldi. Tüm Sivas'ın Bulut'un peşinde olduğunu duyduğunu söyleyen Peker, "Bazen geride kalanlara yük bırakmamak için 2 rekat namaz kılıp sonrasında da yakışanı yapmak gerekir" dedi.

reklam