Haber-Foto: Şeyda AŞATİR/ Erkeklerin bile zorlanarak yaptığı işi tam 15 yıldır Kayseri'de yapan, esnaf lokantası sahibi 56 yaşındaki Nimet Seyhan müşterilerini kelle paçaya doyuruyor. İlk başlarda alışamayan müşterilerin kendisine, 'Dayı, amca' diye hitap ettiklerini söyleyen Seyhan, "Kayseri'nin ilk kadın kellecisi benim. 15 yıl önce şaşkın bakıyorlardı ve 'Bu ne kadar dayanacak ki' diyorlardı. Bu erkek işi olduğu için güç istiyor." dedi.

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ 2016 yılında DEAŞ'a muhalif olan kardeşini başından vurarak infaz eden DEAŞ terör örgütü üyesinin de aralarında bulunduğu 9 şüpheli Emniyette yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edildi. Ayrıca şüphelinin emniyette ki sorgusunda kardeşini infaz ettiğini itiraf ettiği öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM şube ekiplerinin Kayseri’ye gelip 12 gün önce operasyonla götürdüğü, Şakir Batmaz çıkarıldığı nöbetçi mahkemece Ankara’da tutuklandı‬. Şakir Batmaz, darbe girişimini Akıncı Üssü'ndeki 143. Filo'da yönettiği belirtilen ve sivil imam olduğu ifade edilen Kemal Batmaz'ın kardeşi.

Haber: Seher Durğut, Şeref Kahraman  - Kayseri'nin Develi ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)'na üye oldukları iddiasıyla aralarında eski belediye başkanı ve imar müdürünün olduğu 4'ü tutuklu 6 sanığın yargılandığı davada eski belediye başkanı Recep Ö. ve 1 sanık tahliye oldu.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de boşanmak üzere olan yabancı uyruklu bir kadın ile uygunsuz yakalanan ve kadının kocası tarafından bıçaklanan Aile Mahkemesi hakimi, önce Diyarbakır’a sürgün edildi, daha sonra HSK tarafından görevden uzaklaştırıldı.

Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN, Seher Durğut / Ülkemizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına Türkiye'de olduğu gibi, Kayseri'de de hayat saat 9'u 5 geçe 2 dakika durdu. Başka hiçbir ülkede hiçbir lider için böyle bir anma yapılmazken, sadece Atatürk'e ve Türk halkına özel bu anma 79 yıldır sürüyor.

Diğer Makaleler...

reklam