Haber-Foto: Şeyda Aşatır / Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye oldukları iddiasıyla aralarında ünlü isimlerin olduğu 70 sanığın yargılandığı davanın ikinci celsesinde Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz da duruşmaya geldi.

Haber: Şeyda Aşatır, Şeref Kahraman / Kayseri'de 70 sanığın yargılandığı davanın ikinci celsesinde tutuksuz sanıkların dinlenilmesine devam etti. Kayseri Ticaret Odası eski başkanvekili Halit Suvar, "2012'ye kadar sohbete gittim. Dershane olayları ve devlete saldırılar sonrası biz sohbet hocaları ile tartıştık, onları sohbetten kovduk" dedi.

Haber: Şeyda Aşatır, Şeref Kahraman / Kayseri'de 70 sanığın yargılandığı davada tutuksuz yargılanan Kayseri eski il müftü yardımcısı Aytekin Yılmaz, terör elebaşı ile ilgili 'Bütün peygamberler evlenerek şehvetini giderirler ama muhterem Fetullah Gülen hocaefendi hazretleri ise peygamberlerden üstün olduğu için ibadet ederek şehvetini giderirdi' dediği iddialarına mahkemede cevap verdi. Yılmaz, "O sözleri söylemedim, o sözler dinden çıkarır" dedi.

Haber: Şeyda AŞatır, Şeref Kahraman - Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Dengiz, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KAYSO eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve Şükrü Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’ın aralarında bulunduğu 17’si tutuklu, 70 sanığın yargılandığı davanın üçüncü celsesi başladı.

Haber: Şeyda AŞATIR- Şeref KAHRAMAN/ FETÖ/PDY davasında yargılananların arasında Alman vatandaşı Şafak Çivici ve Şükrü Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’da vardı. Şafak Çivici, “benim ismimi veren Ömer Faruk Berk’i telefonla aradım beni tanımadığını söyledi. Bende, ‘beni tanımıyorsun da beni niye şikayet ediyorsun’ diye sordum” dedi. Elif Bozdağ ise, Bank Asya hesabından emniyette haberi olduğunu ve hesaplarını eşinin kontrol ettiğini söyledi.

Haber: Şeyda Aşatır-Şeref Kahraman// İş adamlarının yargılandığı FETÖ davasında savunmasını yapan KUMTEL Fabrikası ortaklarından Ahmet Köseoğlu, “FETÖ'cülük yakıştırmasını kabul etmiyorum. Hiçbir zaman grubun, cemaatin adamı olmadım.” diye konuştu.

Haber: Şeyda AŞATIR-Şeref KAHRAMAN // 71 sanıklı FETÖ davasında tutuksuz sanıklar savunmalarını yapmaya başladı. Sanık Abdulkadir Şenkalp de, “Esnaf olduğum için 15-20 yıldır o bankayla çalışırım. Yatırdığım paralar, gayrimenkul alıp satarım, onlarla alakalıdır. Tarih de tamamen tesadüf. Ülkem için çalışıyorum" dedi.

reklam