Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesi Eczacılık Tarihi ve Etiği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Halil Tekiner, 811 yaşındaki Gevher Nesibe Şifahanesi'nin dünyada hastane ve tıp medresesi konseptinin ilk uygulandığı örnek olmasına rağmen yeterince tanıtılamadığını söyledi. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Büyükşehir Stratejik Araştırma Merkezi (BÜSAM) bünyesindeki Şehir Akademi’de yeni dönem başladı. Yeni dönemin ilk seminerinin konusu “Metafizik” oldu.

Kayseri Bilim Merkezi bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Kayseri Bilim Şenliği" büyük bir ilgiyle karşılaştı. Kayseri Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilen şenlikte, 19 farklı atölye çadırında 68 etkinliğin yanı sıra bilimsel gösteriler de yer aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Bilim Şenliği’ni ziyaret ederek atölye çadırlarını gezdi.

Haber-Foto: Ferhat TÜRK/ Kayserili iş adamları Türker ve İlker Horoz kardeşler, kentin en işlek bölgelerinden biri olan Talas’a kafeterya açtılar. Açılışa ilginin oldukça fazla olduğu gözlendi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlediği Kitap Fuarı büyük bir ilgiyle devam ediyor. 14-22 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan Kitap Fuarı’nı açılış günü yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri'de sürücülerin dikkatini artırmak, kontrollü trafik akışını sağlamak ve kazaların önüne geçilmesi için yollara konulan maket polis aracı, kimliği belirsiz kişiler tarafından paramparça edildi. Bu durumu gören bazı sürücüler "Maket polis aracını görünce yaptığımız hıza dikkat etmemiz gerekirken, bunu yapanlar böyle bir çözüm ile kendi canlarını hiçe sayıyorlar" d,ye tepki gösterdiler.

Diğer Makaleler...

reklam