Sarız Belediyesi İlçe Merkezinde Anaokullarında Eğitim ve Öğrenim gören çocuklara bahar gezisi düzenledi. Anaokullular, farkındalık ortaya koyan Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait hayvanat bahçesi ve Mazakla gezisi ile gönüllerince eğlenmenin mutluluğuna eriştiler.

Çorum’un Lâçin İlçesinde, 52.Gün önce askeri araçla minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bilal Ekinci ölümünün 52. Gününde memleketi Sarız’da mevlit okunarak anıldı.

Sarız Belediyesi, Silifke İlçe Belediyesi tarafından bu yıl 43’ncüsü düzenlenen Uluslararası Silifke Kültür Festivaline katıldı. 

Sarız Belediyesi, düzenlediği sosyal etkinlikleri kapsamında, kursiyerlerinde çalışan Sarız’lı kadınlar için önceki gün Kapadokya’ya gezi düzenledi. Ürgüp, göreme ve Avanos bölgesinde yeralan peribacalarını doyasıya gezen kadınlar eşsiz tarihi ve doğa turizm merkezinde eğlenceli güzel bir gün geçirdiler.

Sarız Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İlçe Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sarız Bahar Şenliği yapıldı. 

Sarız Belediye Başkanlığı, çocukların duygu, düşünce ve ilişkiler açısından oyun yoluyla kontrol kazanmalarının hedeflediği, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, anaokulu öğrencileri minikler Anadolu Harikalar Diyarı tesislerine getirildi.

Sarız Belediyesi Mehmet Kızıklı Aile Sağlığı Merkezi Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi (semt) Polikliniği işbirliği ile Sarız’lı kadınlara ücretsiz kanser taraması devam ediyor. 

Diğer Makaleler...

reklam