Güncel

Izgara Liste

Sivas'ta yaşayan 64 yaşındaki Rıza Cansu'un geliştirdiği çok fonksiyonlu araç görenlerin dikkatini çekiyor. 

Kergen bitkisinin kök kısmından elde edilen, her derde deva kenger sakızının kilosu 600 TL’den satılıyor.

Sivas’ta bir firma, işletmesine ait enerji ihtiyacını karşılamak için kurduğu güneş panellerine, sonradan yenilerini ekleyerek ürettiği enerjiyi satmaya başladı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ata Sanayi Sitesini ziyaret ederek esnaflarla bir araya geldi. 

Annesi ve babası dağcı olan 6 yaşındaki Pelin, 3756 metrelik Demirkazık Dağı'na tırmandı. Küçük Pelin, Demirkazık Dağı'nda zirve tırmanışı yapan en küçük kişi olarak kayıtlara geçti.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, şehrin çehresini değiştirecek ve şehre çağ atlatacak projeleri hayata geçirirken çalışmaları da yakından takip ederek yerinde inceliyor. , şehrin çehresini değiştirecek ve şehre çağ atlatacak projeleri hayata geçirirken çalışmaları da yakından takip ederek yerinde inceliyor. 

Nevşehir’in Avanos ilçesinde düzenlenen 4.geleneksel halk şenliği etkinlikleri kapsamında çanak yapma yarışması düzenlendi. 

Vali İlhami Aktaş, Nevşehir tarım arazilerinde yapılan hasat çalışmalarını yerinde inceledi.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, geçtiğimiz aylarda bakım, onarım ve pistte yapılacak yenileme çalışmaları nedeniyle bir süre hizmete kapatılan Kapadokya Havalimanı sahasında incelemelerde bulundu. 

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yöresel adıyla 'hedik' diye bilinen kışlık yiyecek olan 'bulgur' kaynatma çalışmaları başladı. 

Tarım kanunun 21. maddesinde yer alan milli gelirin yüzde 1’i oranında tarıma teşvik verilmesi uygulamasını hükümetin başlatmadığını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de tarımın yeterli desteği almadığını dile getirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yozgat'ta 214 milyon yatırım bedelli 9 tesisin temel atma törenine katıldı.