Güncel

Izgara Liste

Gürün ilçesinde hacca gidecek 26 hacı adayı için ilçede uğurlama töreni düzenlendi. 

Sivas'ta sanayide motor ustası olarak çalışan Hacı Mustafa Yıldızdağ, çocuklarıyla gezmek için 4 bin liraya 'İnanç 001' adını verdiği araç yaptı.

Heykeltıraşlar Samet Güler ve Kerim Emre Kököz, meşhur Sivas halısının 2 metre genişliğinde 70 santimetre uzunluğunda polyesterden heykelini yaptılar. 

Çocuksuz Bırakılan Babalar ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Ali Selman Işık ve dernek üyeleri Türkiye’de kanayan yara olarak nitelendirilen çocuk icrasının kalkması için her kapıyı çalıyor.

Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, kurban kesemeyecek durumda olan insanların kurban kesme mecburiyetinin olmadığını belirterek, “ vatandaşların faize girip kurban kesmek isteyenler sevap yerine günah kazanmaları da kuvvetle muhtemeldir.” dedi. 

Niğde’de kendini doğalgaz borusuna bağladığı iple intihar eden 52 yaşındaki V.A. hayatını kaybetti. 

Vali İlhami Aktaş, Nevşehir tarım arazilerinde yapılan hasat çalışmalarını yerinde inceledi.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, geçtiğimiz aylarda bakım, onarım ve pistte yapılacak yenileme çalışmaları nedeniyle bir süre hizmete kapatılan Kapadokya Havalimanı sahasında incelemelerde bulundu. 

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’da bulunan dünyanın en yüksek peribacası konumundaki Uçhisar kalesini yılın ilk 7 aylık döneminde 110 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yozgat'ta 214 milyon yatırım bedelli 9 tesisin temel atma törenine katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, "Türkiye'nin sanki ekonomik, sosyal sorunları yokmuş gibi kutuplaştırma, cepheleştirme politikası sürdürülmeye devam ediyor" dedi.

Yozgat'ta buğday hasadının sona ermesiyle birlikte besiciler, hayvanları için kış hazırlıklarına başladı.