Güncel

Izgara Liste

Haber: Şeref KAHRAMAN / Sivas eski Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Bulut'un Kayseri'de bir evde 15 yaşında olduğu iddia edilen bir erkek çocukla basıldığı görüntüler sosyal medyaya düştü.

SON DAKİKA / Haber: Şeref Kahraman / Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Anadolu Hukukçular Derneği (AHUDER) üyesi 6'sı tutuklu 19 sanığın yargılandığı davanın iki gün süren üçüncü celsesinde 2 tahliye kararı çıktı.

Haber: Şeref KAHRAMAN - Kayseri’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında Boydak kardeşlerin ve ünlü işadamlarının da yer aldığı 68 sanığın yargılandığı ve dört gün süren davada ara karar açıklandı. Mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına, tutuksuz 2 sanığın tutuklanmasına karar vererek duruşmayı Ekim ayına erteledi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Profesör Ömer Demir görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Haber: Seher DURĞUT / Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde düzenlenen konservatuvar kış kursları için kayıtlar başladı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Başkanı Nedim Olgunharputlu başkanlığındaki heyeti ağırlayan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, “Bizler, daha fazla işbirlikleri yapmak ve ortak projeler yürütmek istiyoruz. Hepimizin ortak gayesi büyüyen Türkiye’nin bir parçası olmak” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlar Kuruluna sundukları yeni programa göre, Türkiye’de her yıl 500 bin konutun yapılacağını, böylece 15 yılda ülkenin yapı stoğunun yenileceğini söyledi. 

Haber-Foto: Ferhat TÜRK/ Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) başkanı İsmail Kahraman, "15 Temmuz bir darbe teşebbüsü değil, Türkiye'yi işgal teşebbüsüdür" dedi.

Haber: Hülya DENİZ / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere saat 12.00'de Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giden Başbakan Binali Yıldırım, görüşmenin ardından kabine değişikliğini açıklamak üzere kameraların karşısına geçti. Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine devam etti.

Haber: Hülya DENİZ / Kayseri'de Kızılören-Hacılar Yolu üzerinde virajı alamayan iki aracın kafa kafaya çarpıştığı kazada bir kadın hastanede hayatını kaybetti.

Kayseri'de 4 ay içinde meydana gelen 8 hırsızlık olayına karışan hırsızlar, farklı saç stilleri ve çok para harcamaları sayesinde yakalandı.

Haber-Foto: Ferhat TÜRK/ Kayseri'de alacak verecek meselesi yüzünden çıkan tartışma kanlı bitti. Bir kişi ayağından silahla vurularak yaralandı.

Erciyes Üniversitesi Seyrani Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Gülşen, TR72 adı verilen ve Yozgat, Sivas ve Kayseri’yi kapsayan alanda salep ve lavanta bitkisi yetiştiriciliğinin çiftçiler için yeni ekonomik gelir kaynağı olacağını söyledi.

Emlak sektörünün en taze, en yeni emlak sitesi Emlakcebinde.com . Emlakcebinde, Emlak konusunda satın alma, kiralama, yatırım yapma fırsatları sunar. Satılık EmlakyadaKiralık Emlak ilanlarınızı Ücretsiz İlan Ver seçeneğini tercih ederek Ücretsiz yayınlayabilir, Kurumsal Mağaza Hizmeti satın alabilirsiniz.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) tarafından, Kayseri’deki ar-ge ve tasarım merkezlerinin sayılarının artırılmasına yönelik ‘Ar-ge ve tasarım merkezleri ve sağladığı avantajlar’ konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ÖSYM tarafından yapılan ve Erciyes, Abdullah Gül ile Nuh Naci Yazgan Üniversitelerinin ilgili fakültelerinde okumaya hak kazanarak kesin kayıt için ilimize gelen Üniversite öğrencilerine ’ İlimize hoş geldiniz, sizler Kayseri’yi seçmek ile şanlısınız ‘ dedi. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, Kayseri’nin koruyucu ailede 4, evlat edinmede 5’inci sırada olduğunu söyledi.

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde 4 öğrenci, TÜBİTAK desteğiyle yaptıkları projelerle, bebekleri ve hastaları koruyacak. Girişimci öğrenciler, projeleriyle Türkiye'de giyilebilir teknolojinin sektörleşmesine de katkı sunmayı amaçlıyor.

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.