Sal01242017

Son güncellemeSal, 24 Oca 2017 6pm

Back Buradasınız: Anasayfa Haber Kayseri Haberleri Ekonomi

"Erciyes, Kayseri'nin yeni bir gelir kapısı olacak"

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, yapılan yatırımlar neticesinde Erciyes'in Kayseri'nin yeni bir gelir kapısı olacağını söyledi. 

Devamını oku...

Okul harçlıklarını Halep’e gönderdiler

Kayseri’de Avukat Ahmet Ulucan Ortaokulu öğrencileri, okul harçlıklarını biriktirerek Halepli çocuklara gönderdi. 

Devamını oku...

Turkcell, İlk Çeyrekte Data Ve Servislerde Yüzde 31,1 Büyüdü

Turkcell, yılın ilk çeyreğinde yüzde 31,1 büyüyen data ve servis gelirleriyle Türkiye’de yüzde 10, Grup olarak ise yüzde 8.3 büyüdüğü açıkladı. 

Devamını oku...

Kayseri'de Dolar ve Euro bozdurana çay bedava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dolarınızı bozdurun’ çağrısına tüm yurtta olduğu gibi Kayserili esnaftan da destek geliyor. 

Devamını oku...

Ekonomi Bakanı Elitaş 'Faiz Kararını' Değerlendirdi

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Merkez Bankası Murat Çetinkaya'nın açıkladığı ilk faiz kararına ilişkin olarak, "Heyecanlandırıcı bir indirim olduğu kanaatinde değilim" dedi. 

Devamını oku...

Hayallere "Zam" geldi

Özel Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN/ Herkesin heyecanla beklediği 60 milyon liralık ikramiyeye geri sayım başlarken, bilet satışları da başladı. Milli Piyango bilet fiyatları bu yıl, çeyrek 15, yarım 30 ve tam 60 olarak belirlendi.

Devamını oku...

“Teknolojik Ürünlere Yönelme Gayreti İçerisinde Olmalıyız”

Kayseri’de düzenlenen 6. Mobilya Fuarı’nda konuşan Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Teknolojik ürünlere önem vererek ihraç ettiğimiz ürünlerin değerini artırılması yönünde gayret içerisinde olmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

Devamını oku...

ABC Lojistik, filosunu 80 araçla taçlandırdı

Mercedes-Benz Türk ve ABC Lojistik uzun süreli işbirliklerini yeni bir anlaşma ile taçlandırdılar. ABC Lojistik 200 adet Mercedes-Benz çekicinin son 80 adedini törenle teslim aldı. ABC Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Bilen, “Ülkemizin parlak geleceğine destek için yatırımlarımıza hiç tereddüt etmeden ve hız kesmeden devam ediyoruz" dedi.

Devamını oku...

Otomobil Alımında Kredi Kullananlar Yüzde 6 Oranında Arttı

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği'nin yaptırdığı “Otomobil Alıcıları Takibi Araştırması" sonuçları açıklandı. Otomobil satın alımında kredi kullanım oranı, yüzde 6’lık artışla yüzde 46’dan yüzde 52’ye yükseldi. 

Devamını oku...

Başbakan Yardımcısı Şimşek: “Şoktan sonra piyasalar normalleşiyor”

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yaşanan şoktan sonra piyasaların hızlı bir normalleşmeye doğru gittiğini söyledi. 

Devamını oku...

Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı Şubat'ta Azaldı

Trafiğe kayıtlı araç sayısı Şubat ayı sonu itibarıyla 20 milyon 159 bin 183 oldu. Şubat ayında trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı Ocak ayına göre yüzde 38,6 azaldı. 

Devamını oku...

Kiraz ihracatı yüz güldürdü

Türkiye’nin üretiminde dünya lideri, ihracatında ise dünya üçüncüsü olduğu kiraz, ihracatta rekora koşuyor.Türkiye, kiraz ihraç sezonunun başladığı 1 Nisan tarihinden bu yana 3 ayda, 137 milyon 835 bin dolarlık kiraz ihracatı gerçekleştirdi. 2015 yılının aynı dönemindeki kiraz ihracatımız ise 69 milyon 533 bin dolar olmuştu. Kiraz ihracatı geçen sezona göre miktar bazında yüzde 47, değer bazında ise yüzde 98 rekor artış gösterdi.

Devamını oku...

İstikbal Bayileri ‘Gücünü Hisset’ Teması İle Bir Araya Geldi

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak: “İstikbal, 2016’da bin kişiye istihdam oluşturacak ve yüzde 12 büyüyecek.” 

Devamını oku...

Boydak, İSO 500 Listesi’nde Kayseri’yi 7 Şirketi İle Temsil Etti

Faaliyet gösterdiği sektörlerde sadece Kayseri’nin değil, Türkiye’nin de en önemli kuruluşlarını bünyesinde barındıran Boydak Holding, Türkiye’nin en büyük 500 firmasının sıralandığı İSO 500 Listesi’ne 7 şirketi ile girdi.

Devamını oku...

Don Birçok İlde Meyve Ağaçlarını Vurdu

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, donun, birçok ilde erken çiçek açan meyve ağaçlarını vurduğunu söyledi. Bayraktar, "36 ilin çeşitli ilçelerinde, fındık, kayısı, ceviz, badem, şeftali, nektarin, üzüm, kiraz, armut, erik, kivi ağaçlarındaki çiçeklerin don zararından değişik oranlarda etkilendi" dedi. 

Devamını oku...

Turkcell'den, Bünyesinde Çalışan Annelere Yenilik

Turkcell, bünyesindeki bebek sahibi çalışanları için yenilik getirdi. Buna göre, Turkcell'de çalışan yeni anne olmuş çalışanlar saat 10:00-15:00 arası ofiste geri kalan zamanlar istediği yerden işini sürdürecekler. 

Devamını oku...

Bakan Elitaş, 2016 Yılı Mart Ayı İhracatını Değerlendirdi

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin açıkladığı İhracatçı Birlikleri kayıt rakamlarına göre Mart ayı ihracatının 2015 yılının Mart ayına göre yüzde 2,6 oranında artarak 11 milyar 466 milyon dolar olduğunu bildirdi.

Devamını oku...

Doğu Türkistanlı çocuklar doyasıya eğlendi

Anda Kardeşe Vefa Kayseri temsilciliği Kayseri’de yaşayan Uygur yetimleri için Anadolu Harikalar Diyarı’nda program tertip etti. Doğu Türkistanlı yüzlerce çocuk, 2 saat doyasıya eğlenirken, mutlulukları gözlerinden okundu.

Devamını oku...

Domates, Biber Ve Patlıcan Sapından Milyonluk Gelir

Akdeniz Üniversitesi’nden (AÜ) Yrd. Doç Dr. Sefai Bilgin, “Bu peletleri elektrik enerjisi için kullandığımızda 348 milyon kilowat/saat enerji üretimi yapılabilir ve 140 milyon lira gelir elde edilir. Odun peleti olarak kullanımından 45 milyon lira gelir sağlanır. Sera atıkları 71 bin ton petrol eşdeğerine sahip bu da 280 milyon liraya eşdeğer” dedi.

Devamını oku...

Sultan Sazlığı 9. Foto Safari Yarışması

Develi Belediyesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen Sultan Sazlığı Milli Parkı 9. Foto Safari Yarışması 29 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapıldı.

Devamını oku...

Açlık Ve Yoksulluk Sınırı Mart Ayında Geriledi

TÜRK-İŞ Araştırmasının Mart 2016 ayı sonucuna göre, dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) bin 400 lira 8 kuruş oldu. Bir önceki ay açlık sınırı bin 407 lira 42 kuruş seviyesinde bulunuyordu. 

Devamını oku...

Kitap yorumları

A’MÂK-I HAYAL / HAYÂLİN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

 

Filibeli Ahmed Hilmi

Kaknüs Yayınları

ISBN: 975-6963-05-0