Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlar Kuruluna sundukları yeni programa göre, Türkiye’de her yıl 500 bin konutun yapılacağını, böylece 15 yılda ülkenin yapı stoğunun yenileceğini söyledi. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün son bölümü 24. gününde Kartal'daki Dragos Arkeolojik Kazı Alanı'nda tamamlandı. Böylece milletvekillerinin ve halkın yürüyüşü tamamlanmış oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 9 Temmuz'da tek başına gerçekleştirdiği yürüyüş 3 kilometre olacak ve düzenlenen miting ile son bulunacak.

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR / Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Milletin istiklaline yapılmıştı. Bizleri seven mazlum milletlerin hayallerine yapılmış. Arınma dönemi içerisindeyiz.  40 yıl boyunca ‘sızıntı’ diyerek içimize sızdılar" dedi.

Haber: Hülya DENİZ / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere saat 12.00'de Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giden Başbakan Binali Yıldırım, görüşmenin ardından kabine değişikliğini açıklamak üzere kameraların karşısına geçti. Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine devam etti.

Haber-Foto: Şeyda Aşatır / TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Kayseri Ticaret Odası yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada Kayseri’nin Türkiye’ye örnek şehirlerden bir tanesi olduğunu söyledi. 

Haber-Kamera: Şeyda AŞATIR/ Kayseri Ticaret Odasının yeni binası Türkiye Odalar Ve Borsalar Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin katılımıyla yapıldı. Bakan Özhaseki ve Tüfenkçi 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu.  Gümrük Ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, “15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmayacağız” dedi.