Çrş01252017

Son güncellemeSal, 24 Oca 2017 6pm

Back Buradasınız: Anasayfa Sağlık

Sağlık Haberleri

Sağlık Haberleri

3 yıllık ağrılarından 45 dakikada kurtuldu

Karnındaki 15 santimetrelik çikolata kisti nedeniyle 3 yıldır karın ağrısı sorunu yaşayan 40 yaşındaki 2 çocuk annesi Kayserili Ümit Karagöz, Kayseri Memorial Hastanesinde gerçekleştirilen kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu. 

Devamını oku...

Cep telefonu ve tabletler bel ve boyun fıtığı nedeni

Kayseri Acıbadem Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Sinan Karaoğlu, cep telefonu, tablet ve dizüstü bilgisayar kullanımı esnasındaki yanlış duruşun, bel ve boyun fıtıklarına davetiye çıkardığını söyledi. 

Devamını oku...

Öğrencilerde göz tembelliğine dikkat

Çocukların öğrenme döneminde göz muayenesinden geçmesi gerektiği bildirildi. 

Devamını oku...

Depresyona Giren Kişiye 'Kafanı Takma' demeyin

Kayseri Dünyam Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr .H.İrfan Bayram, depresyona giren kişiye 'Kafanı takma' denilmemesi gerektiğinin altını çizerek, "Depresyonlu hasta, kızmakla iyi olmaz. Doktor, hasta ve hasta yakını işbirliği ile bu hastalık tedavi edilebilir" dedi. 

Devamını oku...

Diş eti kanamalarını ihmal etmeyin

Uzmanlar, umursanmayan diş eti kanamalarının önemli hastalıkların habercisi olabileceğini söyledi.

Devamını oku...

Okul öncesi eğitim okul korkusunu engelliyor

Uzman Sosyal Pedagog ve Psikolog Hanım Demirbaş, okul öncesi eğitimin okul yaşamına alışmayı kolaylaştırdığını ve okul korkusunu ortadan kaldırdığını söyledi. 

Devamını oku...

Yrd. Doç. Dr. Kışlaoğlu: “Bozuk dişler gülmeyi engelliyor”

Gülüş tasarımının, sosyal çevrede önemli bir iletişim aracı olduğunu belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, iyi bir gülümsemenin hem insanların kişiye hem de kişinin kendine güvenini artırdığını söyledi.

Devamını oku...

Saç Ekimi Öncesi Tavsiyelere Dikkat

Saç ekiminden önce iyileşme sürecine ihtiyaç olduğundan çalışanların 7-10 gün kadar izin alması gerektiğini belirten Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, “Operasyon uygulanmadan en az bir hafta önce kan sulandırıcı ilaç kullanımını bırakmanız gerekir. Ayrıca depresyon ilaçlarını, ağrı kesicileri, E ve B vitamin ilaçlarını, gıda takviyelerini, bitkisel ilaçları ve multi vitaminleri de bırakmalısınız” dedi. 

Devamını oku...

Uyuşturucu kullanım yaşı 11'e indi

Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, uyuşturucu kullanım yaşının tedavi merkezlerindeki kayıtlara göre 11 yaşına kadar indiğini belirterek, “Türkiye uzun yıllar uyuşturucu kullanımı açısından birçok ülkeden geride iken, bugün bakıldığında oldukça riskli bir alan haline gelmiştir” dedi.

Devamını oku...

Kitap yorumları

A’MÂK-I HAYAL / HAYÂLİN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

 

Filibeli Ahmed Hilmi

Kaknüs Yayınları

ISBN: 975-6963-05-0