Sal01242017

Son güncellemeSal, 24 Oca 2017 6pm

Back Buradasınız: Anasayfa Sağlık Sağlık Haberleri Diyet & Fitnes

Uzmanlar diyabet hastalarının beslenmelerine dikkat çekti

Diyetisyen Gülay Kızıl, göz, böbrek ve sinir sisteminde hasar oluşumuna neden olan, ileri seviyede ise organ kaybı gibi riskleri de içinde barındıran diyabetle ilgili olarak hastaların nasıl beslenmeleri gerektiği konusunda önerilerde bulundu. 

Yaz aylarında karpuz ve dondurma tüketimine dikkat

Uzman Diyetisyen Işın Sayın, yaz ayının en çok tüketilen iki yiyeceği karpuz ve dondurma konusunda uyarılarda bulundu. Sayın, "Haftada 2 defadan daha sık dondurma yiyorsanız bağımlılığa gidiyor olabilirsiniz. Tek oturuşta orta boy karpuzun sekizde birini yeyip durabilmek, mümkün olduğunca seyrek tüketmek önemlidir" dedi. 

Diyet Önerileri

İzmir Swissotel, Büyük Efes’te görev yapan kadın çalışanlara yönelik bir bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. ‘Kadınlarda doğru beslenmenin önemi’ konulu bir sunum gerçekleştiren İzmir Üniversitesi Hastanesi Diyetisyeni Fatma Baysal, yeme alışkanlıkları ile ilgili önerilerde bulundu. 

Şeker hastaları bayramda tatlı yerine meyve yemeli

Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Muammer Karadeniz, bayramda hamurlu tatlı yeme isteğinin meyvelerle bastırılması gerektiğini söyledi. Karadeniz, “Bayramda yeterli ve dengeli beslenme sağlığın korunması bakımından çok önemlidir. Şeker ve obezite hastalarına ağır şerbetli tatlılar yerine meyve yemelerini öneriyoruz” dedi. 

8 Gizli Zayıflama Formülü

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kilo vermek ve zayıflamanın çağımızın en yaygın sorunlarından bir tanesi olan obezite nedeniyle gündemdeki konular arasında ilk sıralarda yer aldığını belirterek, zayıflamak isteyen kişilerin de sağlıklı zayıflamak için bir takım hususlara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Bayramda Sağlıklı Besinlerle Formda Kalın

1 ay boyunca gün içinde uzun saatler aç kalınması, pek çok kişinin iştahını bayrama saklamasına yol açıyor. Ancak bayramda kontrolsüz bir biçimde yenen yemekler ve tatlılar pek çok sağlık sorunu ile fazla kiloları da beraberinde getirebiliyor.

'Ver Kiloyu Al Altını' Yarışmasıyla 976 Kilo Verdiler

Konak Belediyesi Spor Müdürlüğünce üç ay önce ‘Ver kiloyu al altını’ sloganıyla duyurulan yarışma sayesinde, yarışmaya katılan 578 kadın toplam 976 kilo zayıfladı. 

Ramazan’da Sağlıklı Ve Formda Kalmanın Yolları

Memorial Kayseri Hastanesi Diyetisyeni Hülya Tulgar, Ramazan ayında sağlıklı beslenme konusunda önerilerde bulundu. 

Hamilelik Döneminde Beslenmeye Dikkat

Diyetisyen Yasemin Batmaca, hamilelik döneminde beslenmeye dikkat çekti. 

Diyetisyen Akdur: “Diyet Bisiklete Binmek Gibidir, İleriye Bakmak Gerekir”

Bugüne kadar binlerce şişman kişinin zayıflama yolculuğunda kilo vermelerine destek olan Diyetisyen Sevinç Akdur, “Zayıflamaya karar vermedeki en önemli nokta acı eşiğidir. Yani fazla kilolarımız, kendimiz ile ilgili düşüncelerimizi sakat¬lamadığı sürece zayıflamaya yanaşmayız” dedi. 

Evden Online Diyetisyen Hizmeti

İzmir’de bir üniversitenin Beslenme ve Diyatetik bölümünden mezun olduktan sonra topluma daha sağlıklı bir beslenme olanağı sağlamayı hedefleyen Çağla Aladağ, internet sitesi kurarak diyetisyen hizmetini online olarak vermeye başladı. 

İdeal Kilonuzun Ve Mutluluğun Anahtarı: Moleküler Diyet

Diyetisyen Doç.Dr.Barış Öztürk, ideal kilonun ve mutluluğun anahtarının moleküler diyet olduğunu söyledi.

Obezite İle Gelen Kanser Riskine Dikkat

Gazi Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Ersoy, obezite probleminin sadece fazla kiloların getirdiği sıkıntılar yaşatmadığına, aynı zamanda pek çok hastalığın oluşumuna da zemin hazırladığına dikkat çekti. 

İçecekler Kalori Deposu

Diyetisyen Özge Akar Özyaman, fazla kilolardan kurtulmak için yapılması gerekenleri anlatırken, içeceklerdeki kalorinin gözden kaçtığını belirtti. Özyaman, “Bir bardak buzlu çayda 200 kalori, mochada 400 kalori var. Kilo vermek isteyenler, içtiklerine de dikkat etmeli” dedi. 

ads-125x125 ads-125x125 ads-125x125 ads-125x125

Kitap yorumları

A’MÂK-I HAYAL / HAYÂLİN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

 

Filibeli Ahmed Hilmi

Kaknüs Yayınları

ISBN: 975-6963-05-0