Çrş01252017

Son güncellemeSal, 24 Oca 2017 6pm

Back Buradasınız: Anasayfa Sağlık Sağlık Haberleri Doğal sağlık

Bazı besinler sigarayı bırakmaya yardımcı oluyor

Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, süt içtikten sonra içilen sigaranın tadının kötü olması dolayısıyla, sigarayı bırakmakta yardımcı olduğunu belirtti.

MS'İ Yogayla Yenecekler

Dünyanın pek çok yerinde yoganın, Multipl Skleroz (MS) hastası bireyler üzerindeki etkisine ilişkin araştırmalar yapılırken, bu konuda Türkiye'deki ilk araştırma ise İzmir'de yapılıyor.

Emzirme Sürecinde Sıvı Alımına Dikkat

Uzman Diyetisyen Yasemin Batmaca, emzirme süresince sıvı alımına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. 

"Herkesin Yanından Ayırmaması Gereken Yağ, Hindistan Cevizi Yağı"

Sevil Gülsoy, hindistan cevizi yağının bütün dünyada gözde olmasının önemli sebepleri olduğunu söyleyerek, "Gerçekten de herkesin elinin altında mutlaka bulunması gereken, günlük hayatta pratik çözümler sunan bir yağ" dedi. 

Kalp Dostu Besinler

İzmir Üniversitesi Hastanesi Diyetisyeni Fatma Baysal, balık ve balık yağı, çikolata, yeşil çay, somon ve ton balığı, ceviz, fındık, sarımsak, yulaf ezmesi, kuşkonmaz, kuru üzüm ve yer elmasının kalp sağlığına iyi geldiğini belirtti. 

Bitkiler De Masum Değil

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Müberra Koşar, yaygın kanının aksine bitkisel tedavinin tamamen doğal olmadığını, bitkilerin de ilaçlar gibi yan etki barındırdığını söyledi.

Siyah Çay Bilinçli Tüketildiğinde Şifa Kaynağı

Son dönemlerde zararlarından sıkça söz edilen siyah çay, bilinçli tüketildiğinde bir şifa kaynağı haline gelebiliyor. 

Yemek Yememek, Kemik Erimesini Tetikliyor

Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, yemek yememenin kemik erimesini tetiklediğini söyledi.

Sağlıklı Ve Uzun Ömür İçin 10 Tüyo

Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, sağlıklı ve uzun bir yaşam için uygulanabilecek beslenme planları hakkında bilgilendirdi. 

Düzenli Çay Tüketerek Kalbinizi Koruyun

Diyetisyen Doç.Dr.Barış Öztürk, düzenli çay tüketilerek kalp sağlığının korunacağın söyledi. Doç. Dr. Öztürk, “Düzenli çay tüketiyorum diyorsanız birçok hastalıklara karşı panzehirinizi oluşturdunuz demektir” dedi. 

Bu Besinleri Sofranızdan Eksik Etmeyin

Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, kışın soğuyan hava ile birlikte hastalıkların görülme sıklığının da arttığını belirterek, “Grip, soğuk algınlığı, bronşit gibi pek çok hastalık da yaygınlaştı. Sağlıklı kalmak içinse dengeli ve yeterli beslenmek büyük önem taşıyor” dedi.

Sağlıklı Beslenmenin Altın Kuralları

Küçükçekmece'de düzenlenen söyleşide Diyetisyen Fatma Zehra Uçar, sağlıklı beslenmenin püf noktalarını anlattı. Diyetisyen Uçar, vücutta tümör oluşumuna yardımcı olan akrilamid maddesi konusunda katılımcıları uyardı.

Erkekler,Kadınlardan Çok Ölüyor

TÜİK 2013 yılı ölüm sayılarını açıkladı. Ölüm sayısı 2012 yılında 376 bin iken bu sayı 2013 yılında 372 bin 94 oldu. Ölenlerin yüzde 55’ini erkekler, yüzde 45’ini kadınlar oluşturdu. İlimizde de kaba ölüm hızı binde 4,6’ya ulaştı.

Zayıflamak isteyenlere 'goji berry'

Son dönemlerde adı sıklıkla duyulan goji berry bitkisinin faydaları saymakla bitmiyor. Kuru üzüme benzetilen kırmızı renkli bitki, en çok kilo verdirdiği için tercih ediliyor. 

Kitap yorumları

A’MÂK-I HAYAL / HAYÂLİN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

 

Filibeli Ahmed Hilmi

Kaknüs Yayınları

ISBN: 975-6963-05-0