Çrş01252017

Son güncellemeSal, 24 Oca 2017 6pm

Back Buradasınız: Anasayfa Sağlık Sağlık Haberleri Sağlık ve Güzellik

Saç Ekimi Öncesi Tavsiyelere Dikkat

Saç ekiminden önce iyileşme sürecine ihtiyaç olduğundan çalışanların 7-10 gün kadar izin alması gerektiğini belirten Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, “Operasyon uygulanmadan en az bir hafta önce kan sulandırıcı ilaç kullanımını bırakmanız gerekir. Ayrıca depresyon ilaçlarını, ağrı kesicileri, E ve B vitamin ilaçlarını, gıda takviyelerini, bitkisel ilaçları ve multi vitaminleri de bırakmalısınız” dedi. 

Yrd. Doç. Dr. Kışlaoğlu: “Bozuk dişler gülmeyi engelliyor”

Gülüş tasarımının, sosyal çevrede önemli bir iletişim aracı olduğunu belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, iyi bir gülümsemenin hem insanların kişiye hem de kişinin kendine güvenini artırdığını söyledi.

Saç Ekiminde Devrim: Saç Klonlama

Saç Ekim Uzmanı Dr. Emrah Cinik, saç klonlamanın saç ekiminde devrim olduğunu belirterek, “Klonlamayı tek kıl kökünden neredeyse on binlerce kıl kökü üretme tekniği olarak açıklayabiliriz. Dolayısı ile donör alanı yetersiz olan kişilerde ciddi bir çözüm gibi değerlendirilebilir. Klonlama şüphesiz tıbbi gelişmenin son noktası olacaktır. Ve son yıllarda yapılan ciddi araştırmalar sayesinde bu anlamda önemli mesafeler kaydedilmiştir” dedi. 

Sağlıklı ve güzel cilt için 6 altın kural

Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper, kadın ve erkeklerin cilt bakımında nelere dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı. Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın 6 altın kuralını veren Shaper, herkese dengeli bir yaşam öneriyor. 

Estetik Dolgu Öncesi Bunlara Dikkat

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yelda Terzioğlu, estetik dolgu konusunda uyardı. 

Erkek ve kadınların yüz çizgileri farklı

Genel anlamda, rinoplastide uygulanan cerrahi teknikler kadın ve erkek hastalarda aynı olmakla birlikte estetik açıdan hedeflerde farklılıkların olduğunu belirten Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, erkek yüzü daha güçlü, köşeli özelliklere sahipken, kadınların daha yuvarlak yüz şekli ve kıvrımlı yüz çizgileri olduğunu söyledi.

Kötü Burun Psikolojiyi Bozuyor!

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Cevdet Murat Akagün, kötü burnun psikolojiyi bozduğunu söyledi.

Yanlış Beslenme Saçları Döküyor

Saç dökülmesinin günümüzün en çok tartışılan ve sürekli çözümü aranılan bir sorun haline geldiğine dikkat çeken Dr. Levent Acar, "Çevresel faktörler, ilaçların yan etkisi ve beslenme alışkanlıkları da saç dökülmesinde etkilidir" dedi.

Yaz Aylarında Estetik Ameliyatı Olmanın Sakıncası Yok

Uzmanlar, yaz aylarında estetik ameliyat olmanın mahzuru olmadığını bildirdi.

Hamilelik döneminde bakım yaptıracaklar dikkat

Profesyonel Kalıcı Makyaj Uzmanı ve Uzman Estetisyen Neslim Güngen, hamilelik döneminde bakım yaptıracak anne adaylarına uyarılarda bulundu. 

Cilt Lekelerine Karşı 7 Tedavi Yöntemi

Acıbadem Adana Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Deniz Çetinkünar, cilt lekelerine karşı şapka ve şemsiye kullanmanın ve düzenli bir şekilde güneşe karşı koruyucu krem sürmenin alınacak en kolay ve uygulanabilir önlem olduğunu söyledi.

Estetik Görünümlü Dişler İçin Diş Teli

Son yıllarda özellikle çocuklarda diş teli uygulaması oldukça sık görülen bir tedavi yöntemi haline geldi. Doç. Dr. Bilgin Giray, çocuklarda ve yetişkinlerde diş teli uygulamasının artışına dair değerlendirmelerde bulundu. 

Organik Saç Ekiminin De Taklidi Çıktı

Op. Dr. Bülent Cihantimur, geliştirmiş kök hücre kullanılarak yapılan her saç ekim tekniğinin organik saç ekimi olmadığını söyledi.

"Herkesin Burnu Kendi Yüzüne Özeldir!"

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, herkesin burnunun kendi yüzüne özel olduğunu söyledi. 

Karın Germe Ameliyatıyla Kusursuz Bir Karına Sahip Olmak Mümkün

Memorial Kayseri Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Doç. Dr. Teoman Eskitaşçıoğlu, doğum ve obezite cerrahisi sonrasında ortaya çıkan vücut deformasyonlarının karın germe ameliyatları ile giderildiğini söyledi.

Cildinizi Menopoz Dönemine Hazırlayın

Dermatolog Yrd. Doç. Dr. Jale Yüksek, kadınların yaşamında son derece önemli bir dönem olan menopoz sürecini iyi yönetebilmek için cilt bakımına özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Hangi Sorunlar İçin Botoks Ve Dolgu Uygulaması Kullanılır?

Botoks ve medikal dolgu uygulamaları dünya üzerinde yüz gençleştirme için en fazla başvurulan yöntemler arasında yer alıyor. 

Saç Ekiminde Tecrübe Çok Önemli

Saç Ekim Uzmanı Dr.Emrah Çinik, saç ekiminde tecrübenin çok önemli olduğunu söyledi. 

Bu Yanlışlar Saç Kayıplarına Neden Olabiliyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. İlhan Serdaroğlu, saçları çok sıkı olarak bağlamanın, örgü yapmanın, mısır örgüsü şeklinde sıkıca şekillendirmenin ve gererek arkadan bağlamanın çekmeye bağlı olarak saç foliküllerinin kalıcı harap ettiğini belirtti. 

“Güzel Ve Kırışıksız Sağlıklı Bir Cildin Sırrı, E Vitamini”

Softem Marka Müdürü Elçin Demir, cilde E vitamini uygulamanın çizgi, kırışıklık ve yaşlılık lekelerinin azalmasına, yağın antioksidan özelliği ile yeni kırışık oluşumunu engellemeye yardımcı olduğunu söyledi. 

Orantısız Burun Mutsuzluk Nedeni

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Hayati Akbaş, burundaki şekil bozukluklarının yüzün kendi içindeki ahengi bozduğunu belirterek, “Dış görünümünüzü etkiler, burun tıkanıklığına neden olarak sağlığınızı bozar ve tüm bunların sonucu olarak psikolojinizi, insan ilişkilerindeki özgüveninizi etkileyebilir” dedi.

Kitap yorumları

A’MÂK-I HAYAL / HAYÂLİN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

 

Filibeli Ahmed Hilmi

Kaknüs Yayınları

ISBN: 975-6963-05-0