Sal01242017

Son güncellemeSal, 24 Oca 2017 6pm

Back Buradasınız: Anasayfa Teknoloji Teknoloji Haberleri Bilim

AGÜ Öğretim Üyesine Üstün Başarı Ödülü

Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Çağlayan, Bilim Akademisi Tarafından BAGEP (Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı) Ödülü’ne Layık Görüldü. 

Geleceğin Bilim İnsanları Ödüllerini Aldı

TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın ödül töreni yapıldı. En fazla ödülü, Liseli Cansel’in talihsiz intiharı ile gündeme gelen Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi aldı.

Çelik'ten Bilimsel İnceleme

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye'deki en önemli bilim merkezlerinden birisi olacak olan Harikalar Diyarı içindeki Bilim Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Başkan Çelik, Bilim Merkezi'ne yaptığı ziyarette sergilenecek olan cihazları test etti. 

‘O Lise’ Bilimsel Projelerde Kendini Gösterdi

Öğretmeninin tecavüzüne uğrayarak intihara sürüklenen ‘Cansel’ ile gündeme gelen Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi, 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na en fazla proje sunan lise oldu. 

ERÜ, Oran Ve Teknopark Arasında ‘Girişimcilik Ve Uygulamalı Proje Eğitimleri’ İşbirliği İmzalandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Erciyes Teknopark A. Ş. arasında akademisyenler, üniversite öğrencileri, ilgili araştırmacılar, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan uzmanlar, genç girişimciler ve özel sektör temsilcilerine yönelik teorik ve uygulamalı ‘Proje döngüsü yönetimi’ ile ‘Girişimcilik’ eğitimleri vermek, workshoplar ve destekleyici etkinlikler düzenlemek amacıyla ‘Girişimcilik ve Uygulamalı Proje Eğitimleri’ adıyla işbirliği yapıldı. 

Kitap yorumları

A’MÂK-I HAYAL / HAYÂLİN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

 

Filibeli Ahmed Hilmi

Kaknüs Yayınları

ISBN: 975-6963-05-0