Sal01242017

Son güncellemeSal, 24 Oca 2017 6pm

Back Buradasınız: Anasayfa Teknoloji Teknoloji Haberleri Kişisel Teknoloji

TURKCELL mağazalarında işlem süresi yüzde 30 azaldı

1030 mağazasında büyük dönüşümün ilk adımı için 20 milyon liralık yatırım yapan Turkcell, müşterinin mağazada işlem süresini yüzde 30 azalttığını açıkladı. 

Vodafone 4bucakg Tırı Kayseri'de

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR / Vodafone 4bucakG Tırı'nın yeni durağı Kayseri oldu. Vodafone "4bucakG" TIR'ı Kayseri'deki ziyaretçilerine 4.5G'nin 3G'den farkını anlatılarak 4.5G dünyası hakkında kapsamlı bilgi sundu.

Teknosa İle 8 Yılda 15 Bin Kadın Teknolojiyi Öğrendi

Toplumun gelişiminde kadınların rolünün önemine inanan TeknoSA, “Kadın için Teknoloji” projesi kapsamında verilen ücretsiz bilgisayar eğitimleri ile 8 yılda 58 ilde 15 bin kadını teknoloji ile tanıştırdı.

"Vodafone, 1 Nisan’da Türkiye’nin Dört Bucağını 4.5g İle Tanıştıracak"

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt'ün, “4bucakG” stratejisiyle Türkiye'nin tüm noktalarında 4.5G kullanıcısının bulunacağını belirttiği toplantında canlı bağlantı ile Maslak’tan Tuzla’daki Şebeke Operasyon Merkezi’ne bağlanılarak gerçekleştirilen hız testinde 8 farklı bant birleştirilerek 1.5 Gbps hıza ulaşıldı. 

Apple Store Randevusu Karaborsaya Düştü

Türkiye'de iki servis mağazası bulunan dünya devi Apple'dan randevu alamayanlar, online alışveriş sitelerinde sahibinden randevu satın almak zorunda kalıyor. Apple ürünü bozulan kullanıcılar, bu mağazalara ürünlerini götürebilmek için internet üzerinden en düşük 50 TL'ye karaborsa randevu almak zorunda kalıyor. 

4,5G Hızı Aynı Anda 5 İlde Test Edildi

Turkcell, Marmara’da İstanbul, Doğu Anadolu’da Erzurum, Karadeniz’de Samsun, Akdeniz’de Adana, Ege’de ise İzmir’de düzenlenen eş zamanlı basın toplantıları ile 1 Nisan 2016 için hazır hale getirilen 4.5G şebekesinin hız testinde başarılı sonuç aldı. 

Mobil Dünya Kongresi'nden Turkcell'e Ödül

Turkcell, mobil dünyanın oscarı kabul edilen Global Mobil Ödülleri’nde (Global Mobile Awards) Hayal Ortağım 'Cepten Sesli Betimleme' 'Erişilebilirlik ve Sosyal Hayata Dahil Edilme Alanında Mobilin En İyi Kullanımı' kategorisinde ödüle layık görüldü.

Öğrencilerden Kriptolu Telefonların Dinlenmesini Engelleyecek Proje

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, lise öğrencileri, kriptolu telefonların dinlenmesini engelleyecek proje geliştirdi.

Vodafone Türkiye Ceo'su Öğüt, Mobil Dünya Kongresi'ni Değerlendirdi

Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt, Mobil Dünya Kongresi'ni değerlendirdi. Bu yılki kongrenin temasının 'Mobil Her Şeydir' olarak belirlendiğine dikkat çeken Öğüt, "Bugün olduğu gibi gelecekte de her şey mobil, mobil de her şey olacak. Mobili her şey yapan her yere gidebilmesi. Biz de 1 Nisan 2016 günü 4.5G'yi Türkiye'nin dört bucağına taşıyarak mobilin bu gücünü göstereceğiz" dedi.

Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni tüm Türkiye izleyebilecek

9 Mart 2016’da İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni yaklaşık 7 bin kişi takip etti. 4.5G’nin topluma ve iş dünyasına yapacağı etkilerin tartışıldığı Türkiye’nin en kapsamlı zirvesine katılamayanlar www.turkcell.com.tr/teknolojizirvesi adresinden aynı heyecana diledikleri yerden ortak olabilecek.

Turkcell'liler, Bip İle 56 Ülkede Ücretsiz Konuşup, Mesajlaşıyor

Türkiye’nin en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan BiP’i indirenlerin sayısı 6 milyonu geçti. Tamamen yerli kaynaklarla geliştirilen uygulama üzerinden sesli ve görüntülü görüşme de yapılabiliyor. Üstelik hatlarına her ay 100 MB’lık BiP kullanımı yüklenen Turkcell’liler, tam 56 ülkede BiP üzerinden ücretsiz konuşuyor, mesajlaşıyor, video ve fotoğraf paylaşıyor.

Vodafone, 2020’de Gelecek 5g Teknolojisini Dresden’de Canlı Olarak Deneyimletti

Vodafone, 5G’nin standartlarının oluşması doğrultusunda yaptığı Ar-Ge çalışmalarına hız verdiğini açıkladı. Dresden Teknik Üniversitesi işbirliğiyle 5G laboratuvarı kuran Vodafone, aralarında Türk mühendislerin de bulunduğu geniş bir araştırma ekibiyle birlikte, şebeke donanım ve yazılımı, bilgisayar çipleri, spektrum ve bulut bilişim konularında 5G odaklı test ve değerlendirmeler yaptığını bildirdi. 

Facebook'un Yeni Hedefi, 5 Milyar Kullanıcıya Ulaşmak

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Faacebook, 2030 yılında kullanıcı sayısını 5 milyara yükseltmeyi hedefliyor. 

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi Salı Günü Başlıyor

Vodafone Türkiye tarafından ikincisi düzenlenecek Dijital Dönüşüm Zirvesi, 15 Mart Salı günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak. Finanstan spora farklı alanlarda dijitalleşmenin lider isimlerini Türkiye’de buluşturacak olan ve açılışını Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün yapacağı zirveye WPP Kurucu ve CEO’su Sir Martin Sorrell ile Udacity CEO’su, Google Eski Başkan Yardımcısı ve Google X Kurucusu Sebastian Thrun da katılıyor. 4 bini aşkın davetlinin ve yaklaşık 50 bin online izleyicinin takip etmesinin beklendiği zirvede, dijitalleşmenin hayatın her alanındaki dönüştürücü gücü anlatılarak birey ve kurumlar “Dijital Dönüşümün bir parçası” olmaya davet edilecek.

Gmail Çin'in Nüfusuna Yaklaştı

Dünyanın en çok tercih edilen elektronik posta servis sağlayıcılarından biri olan Gmail, 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştı. 

Ailelere, En İyi Vodafone 4.5g Deneyimi

Abonelerine her şeyin baştan tam olduğu ürün ve hizmetler sunan Vodafone Red, yenilenen tarifeleri ve avantajlı fiyatlarıyla şimdi de ailelere en iyi Vodafone 4.5G deneyimini sunmaya hazırlanıyor. 

Turkcell'den Sim Kartını 4.5g'ye Geçirenlere 4gb İnternet

Turkcell, sömestir tatili boyunca sim kartlarını 4.5 G'yi destekleyen kartlarla ücretsiz değiştiren Turkcelllilere 4 GB bedava internet hediye edileceğini açıkladı.

Akıllı Telefonlar Hayat Kurtaracak

Yeni geliştirilen bir uygulama ile akıllı telefonlar en yakındaki hastanelerin adres ve iletişim bilgilerini süratle sıralıyor. Ayrıca kullanıcılar seçtikleri hastanenin navigasyon sistemiyle yol tarifini de alabiliyor.

Teknoloji Ürünlerinde En Çok Cep Telefonu Aratıldı

Ürün ve fiyat karşılaştırma sitesi Ozozo.com'un verilerine göre 2015 yılında en çok cep telefonları aratıldı. Ürün ve fiyat karşılaştırma sitesi Ozozo, 2015 yılında Türkiye'de en çok aratılan ürünleri belirledi. Ozozo Analisti Murat Ekinay'ın açıklamasına göre geçtiğimiz yıl en çok cep telefonu fiyatları sorgulatıldı. Cep telefonunu izleyen ürünler ise sırasıyla televizyon, tablet ve dizüstü bilgisayar oldu.

Kitap yorumları

A’MÂK-I HAYAL / HAYÂLİN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

 

Filibeli Ahmed Hilmi

Kaknüs Yayınları

ISBN: 975-6963-05-0