Güncel

Izgara Liste

Kayseri esnafına para sattığı, milyonlarca lira naylon fatura sattığı,  FETÖ’cü hakim ve savcılar ile ilişkisi olduğu iddia edilen demir tüccarı Hüseyin Eryılmaz’ın işçisinin banka hesaplarından milyonlarca lira işlem yapıldığı ortaya çıktı.

Kayseri esnafına para sattığı, milyonlarca lira naylon fatura sattığı,  FETÖ’cü hakim ve savcılar ile ilişkisi olduğu iddia edilen demir tüccarı Hüseyin Eryılmaz’ın işçisinin banka hesaplarından milyonlarca lira işlem yapıldığı ortaya çıktı.

Demir tüccarı Hüseyin Eryılmaz ile ilgili şok iddialar... Firmalara naylon fatura kesmiş, kesilen naylon faturalarla gerçek ticaret yapılmış gibi katılım bankalarından para alınmış. Katılım bankalarının yatırdığı fatura bedelini, KDV ve faizini alarak karşı tarafa ödemiş...

Kahramanmaraş-Kayseri yolunda otomobilin park halindeki tıra çarpması sonucu 2 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı. 

Haber: Şeyda AŞATIR /  İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü öğretim üyesi Sevil Atasoy, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği birinci kitap fuarında sevenleri ile buluştu. Kısa bir söyleşi yapan Atasoy, son zamanlarda artan hayvanlara yönelik şiddete ilişkin konuştu. Atasoy, hayvana yönelik şiddet yapanların insana şiddet yapma potansiyelinin olduğunu ve tedavi edilmeleri gerektiğini belirtti.

Himmetdede mahallesinde kamu kurumlarına ait araçlardan mazot hırsızlığı yapan biri kadın 3 kişi, Kocasinan Jandarma ekiplerinin trafikte 'Tıkama' yapması ile yakalandı. 

Haber: Şeref Kahraman / Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yarın Kayseri'ye gelecek. Özhaseki akşam saatlerinde kentsel dönüşüm ile ilgili bir programa katılacak.

Saadet Partisi Gençlik Kolları, ulaşıma gelen zamlarını protesto etmek için ulaşım hizmetleri fikir duvarı adlı bir stant açtı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Melikgazi ve Kocasinan ilçe kongrelerine katıldı.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de 15 şehit, 54 gazi ve mağdur, 15 müşteki  ile 21 sanıklı, hain bombalı saldırısı ile ilgili açılan dava salı günü başlayacak. Tutuklu bulunan sanıkların kendi istekleriyle PKK terör örgütü suçundan tutuklu olan sanıklar ile beraber kalmak için dilekçe verdikleri ortaya çıkarken,  özel halk otobüsü şoförünün Savcılık’ta “Benim ufacık bir ilgim varsa devletim beni idam etsin. PKK/KCK terör örgütünü lanetliyorum. Net olarak anladım ki Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin” dediği öğrenildi.

Haber-Foto(Görüntülü): Şeref Kahraman / Kayseri’de 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobil, direksiyon hakimiyetini kaybederek aşırı hız nedeniyle kaldırımda yürüyen 2 çocuğa çarptı. 2 çocuğun durumu ağır, sürücü gözaltında.

Haber: Şeref Kahraman/ Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kitap Fuarı'na davet edilmeyen ancak 8.gün fuara gelen yazar İhsan Eliaçık, Dünya Ticaret Merkezi önünde bir grup tarafından tepki ile karşılaştı. Yazar Eliaçık, güvenlik nedeniyle içeri alınmazken, Büyükşehir Belediyesi Eliaçık hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Büyükşehir Stratejik Araştırma Merkezi (BÜSAM) bünyesindeki Şehir Akademi’de yeni dönem başladı. Yeni dönemin ilk seminerinin konusu “Metafizik” oldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlediği Kitap Fuarı büyük bir ilgiyle devam ediyor. 14-22 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan Kitap Fuarı’nı açılış günü yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti.

Kayseri Bilim Merkezi bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Kayseri Bilim Şenliği" büyük bir ilgiyle karşılaştı. Kayseri Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilen şenlikte, 19 farklı atölye çadırında 68 etkinliğin yanı sıra bilimsel gösteriler de yer aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Bilim Şenliği’ni ziyaret ederek atölye çadırlarını gezdi.

Kayseri'de Alpaslan İlkokulu öğretmeni Hakan Dursun ve veliler, eğitim ve öğretim yılı başlamadan önce yaptıkları çalışmalarla sınıfı yeniden düzenleyerek öğrenciler için ferah bir ortam hazırladı. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kayseri Kitap Fuarı’na katılan yazarlar Kayseri’den ve düzenlenen Kitap Fuarı’ndan övgüyle bahsettiler. Organizasyonun mükemmel olduğunu ifade eden yazarlar Kayseri’deki çalışmaların Türkiye’deki diğer şehirlerce örnek alınması gerektiğini belirttiler.

Milli Eğitim İl Müdürü Osman Elmalı, Kayseri’nin ilk Spor Lisesinin 2017-2018 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlayacağını söyledi.