Güncel

Izgara Liste

 (ÖZEL) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de 30 yaşındaki kadın ile binaya giren ve kadın asansöre bindiği sırada asansör önünde cinsel organını gösterip kaçan zanlı, polis tarafından her yerde aranıyor.

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in yayınlanan son sohbetinde içinde sıklıkla “Gül” kelimesi geçen bir şiir okuduğu ve böylelikle mesaj verdiği ileri sürüldü.

(ÖZEL) Haber: Şeref Kahraman/ Nevşehir’de FETÖ/PDY soruşturmasında  tutuklu yargılanan Kayseri Barosu avukatlarından Mehmet Dinç ve Nuri Dinç’in yargılandığı davada, sanık Mehmet Dinç etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirterek, itirafçı oldu. Dinç, “Amerika’dan gelenler hayır duası aldık diye geliyorlar, kimse talimat aldık demiyor” diyerek Amerika’ya giden FETÖ’cü avukatları ve avukat abilerin isimlerini mahkemeye sundu.

Haber-Foto: Fatma Admış / Kayseri’de okul öncesi, ilk ve ortaöğretim öğrencileri geçtiğimiz hafta karne alarak, sömestri tatiline girdi. Bu durumu fırsat bilen minikler hafta sonunu çeşitli etkinliklerle geçirdi.

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kudüs’te Mescid-i Aksa ziyareti sırasında İsrail askerleri tarafında gözaltına alınan Kayserili iş adamlarının son durumuna ilişkin açıklama yaptı. Hiçyılmaz, işadamlarının gece yarısı Türkiye’ye, 22 Ocak’ta öğle saatlerinde de Kayseri’ye ulaşacaklarını söyledi.

Haber: Şeref Kahraman / Turan Kültür Derneği ve Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 No'lu şube üyeleri, Sovyet güçlerinin 20 Ocak 1990'da Bakü'ye girmesi sonucu 137 kişinin hayatını kaybettiği facianın 28. yıldönümünde andı.

Haber: Azim DENİZ / Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret ederek, Talas ve Develi İlçe Teşkilat binalarının tapularını teslim etti.

"FETÖ’nün ağzı ve dış güçlerin ağzıyla konuşma olmaz" 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 seçimlerinin çok kritik bir dönemeç olduğunu belirterek, “Her şey teşkilatlarda başlıyor. Teşkilatlarla birlikte bakanlar, vekiller sahaya insin” dedi.

Kayseri'de meydana gelen trafik kazasında, şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda araç takla attı.

Bingöl'de polisin düzenlediği operasyonda 304 kilo eroinle yakalanan kurye tutuklanarak cezaevine gönderilirken, olayla ilgili 1 şüpheli daha gözaltına alındı. 

Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri’de 2001 yılında bir cinayete karışan ve 16 yıl hapis yattıktan sonra cezaevinden çıkan şahsın öldürülen kişinin yeğenleri tarafından öldürüldüğü cinayet davasında iki sanığa Cumhuriyet Savcısı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. Sanıklar cinayetin tasarlayarak olmadığını, tamamen tesadüf olduğunu iddia ettiler.

Türk mutfağına özel lezzetleri ekmek arasında sunduklarını belirten restoran sahibi Nevzat Karakeben “Amacımız lezzetlerimizi dünyaya tanıtmak” dedi. 
2008 yılında ilk şubesini İstanbul’un Bakırköy ilçesinde açan Tonton Baba'nın Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Karakeben, Türk mutfağına özel lezzetleri ekmek arasında sunduklarını belirterek “Amacımız lezzetlerimizi dünyaya tanıtmak” dedi.

AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığınca Erzurum’da "2019’a doğru Şehirlerin Ekonomik Beklentileri (ŞEB) Formu Çalıştayı" düzenlendi. 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen bal üreticilerini buluşturan ‘Üreticiden Tüketiciye Bal ve Arı Ürünleri İstanbul Günleri’ başladı. Etkinlik, 21 Ocak Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. 

Kayseri’de Rehber Öğretmeni Sena Merve Göç ve Türkçe Öğreticisi Şeyda Kılıçaslan tarafından yürütülen ‘Sevgi Hepimize İyi Gelecek’ Projesi ile Türk öğrenciler ile Suriyeli öğrencilerin ikili ilişkilerinin güçlendirilmesi için etkinlikler düzenleniyor.

Kayseri’de 2 öğretmen tarafından yürütülen ‘Sevgi Hepimize İyi Gelecek’ Projesi kapsamında Türk öğrenciler ile Suriyeli öğrenciler arasındaki ikili ilişkiler güçlendirilmesi hedefleniyor.

Kayseri Bilim Merkezi sömestr tatili boyunca Bilim Kampı açacak. İkişer gün olarak yapılacak Bilim Kampı için kayıtlar başladı.