Top Stories

Büyükşehir Belediyesi hafta sonu yine 7’den 70’e her yaş grubuna hitap eden tiyatroları izleyiciyle buluşturdu. Şehir Tiyatrosu’nda yetişkinler için “Karanlıkta Komedi”, çocuklar için ise “Neşeli Çılgınlar” adlı oyunlar sahnelendi. 

Türkiye’nin Oscar adayı AYLA’dan, yaptığı çalışmalarda önceliği her zaman çocuklara veren UNICEF’e tam destek. “UNICEF AYLA” adlı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 3005’e AYLA yazıp SMS atan herkes 10 TL bağış yapabilecek.

Haber: Fatma Admış / Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkarılan ve Temmuz sayısı yayınlanan 'Şehir Kültür Sanat' dergisi toplum ve kültür ağırlıklı içeriği ile dikkat çekiyor.

Haber: Fatma ADMIŞ: 2011 yılından bu yana Kayseri halkına kültür sanat alanında hizmet eden Renkli Tebeşir Kültür ve Sanat Derneği'nin tiyatro kurs kayıtları devam ediyor.

Haber: Hülya DENİZ / Türkiye genelinde sinema salonu sayısı 2016 yılında, 2015 yılına göre yüzde 5,4 artarak 2 bin 483 olurken, Kayseri'de sinema salonu sayısının 35 olduğu öğrenildi.

 Kayseri’nin kültür hayatına yeni bir soluk getiren Büyükşehir Belediyesi’nin iki ayrı dergisinin son sayıları çıktı. “Düşünen Şehir” ikinci sayısıyla, “Şehir Kültür Sanat” dergisi ise altıncı sayısıyla okurlarıyla buluştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Şehir Kültür Sanat” dergisindeki yazısında, Büyükşehir Belediyesi Şehir Akademisi Hocası ve Düşünen Şehir Dergisi’nin Genel Yayın Danışmanı Akif Emre’nin hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. 

Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.