04
Cts, Tem
39 Yeni Haber

Haberler
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Hülya DENİZ / Kayseri Bilgiyurdu Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Öztürk, "Türk gençliği Ata’sının verdiği bu görevi 94 yıl boyunca başarıyla yaptı. Ancak, bu görevin ifası, bu gün çok zor bir hale gelmiştir" dedi.

Bilgiyurdu Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği adına Başkan Mustafa Öztürk, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı yüce milletimize ve Türk gençliğine kutlu olsun. Bayramlar kolay kazanılmamıştır. Bu bayram da aziz milletimizin vatan sevgisi ve bu uğurda yaptığı fedakârlıklar sonunda kazanılmış bir bayramdır. Bu bayramın Türk gençliğine adanması ise “Türk istiklal ve Cumhuriyetinin korunması”  görevinin,  Ulu Önder tarafından,  Türk gençliğine verilmiş olmasına dayanır. Gençliğe Hitabe de bunu anlatır.

TÜRK GENÇLİĞİ GÖREVİNİ BAŞARIYLA YAPTI

Türk gençliği Ata’sının verdiği bu görevi 94 yıl boyunca başarıyla yaptı. Ancak, bu görevin ifası, bu gün çok zor bir hale gelmiştir. Dün Mustafa Kemal’e ve Milli Mücadele’ye karşı çıkıp manda ve himaye isteyen, millî olan her düşünce ve yeniliği reddeden çevreler; bu gün önemli mevzileri ele geçirmiş bulunuyorlar.  Öyle ki, Gazi’ye açıkça saldırıyorlar ve O’nun kurduğu millî devleti temelinden yıkmaya çalışıyorlar.  Buna paralel olarak, Ege denizindeki 18 adanın Yunanistan tarafından işgal edilmesi, emperyalist devletlerin güney sınırımızda terörist ordu ve devletler oluşturma aşamasına gelmeleri ülkemizin toprak bütünlüğünün çok ağır bir tehdit altında bulunduğunu gözler önüne seriyor.

MİLLETİMİZ GENÇLERE ÖNEM VERİR

Türkiye’nin böyle büyük ve ağır bir tehlikeyle karşı karşıya olmasının ve gençlerimizin millî görevlerini yapamaz hale getirilmelerinin birçok sebebi vardır.  Özellikle, eğitim kurumlarının millîlik ve çağdaşlık vasfını kaybetmesi, gençlerin tarikatlara yönlendirilmeleri onların milli bilinç kazanmalarına ve hür düşünceye ulaşmalarına engel olmaktadır. 

 Milletimizin yarınları olan gençlerimize önem verilmediği bir gerçektir. Verilseydi eğer gençlerimizin dörtte biri işsiz bırakılmazdı, Fetö’nün yurtlarına ve burslarına mahkûm edilmezlerdi, uyuşturucu tacirlerine para kazandırma aracı yapılmazlardı.

ÇALIŞTIK, ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Gençlere önem vermek; onlara iyi eğitim vermeyi, yani bilimi, vatan, millet, bayrak, aile gibi yüce değerleri sevdirmeyi ve onları mutlu bir geleceğe hazırlamayı gerektirir. Bilgiyurdu Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği olarak 10 yıldır bu yolda çalıştık ve önümüzde yıllarda da çalışmaya devam edeceğiz. 

Türk istiklal ve cumhuriyetini savunmayı ve ebediyen yaşatmayı millî görev bilen gençlerimize en içten sevgilerimizi ve fikirleriyle hep genç kalanlara da saygılarımızı sunarız.” 

 

 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar