Sinan Oğan Kavga Konusu Oldu! Ümit Özdağ ve Muharrem İnce Birbirine Girdi! Sinan Oğan Kavga Konusu Oldu! Ümit Özdağ ve Muharrem İnce Birbirine Girdi!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de AK Parti'nin düzenlediği bayramlaşma programına katılırken burada önemli açıklamalarda bulundu. 'FETÖ'yü başımıza bela ettiler' diyen Bakan Özhaseki çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, “Tabi ki buruk bir bayram geçiriyoruz. Malum Gazze'de yaşanan insanlığa büyük bir dram veren ve insanlık için utanç vesilesi olan bu soykırımdan dolayı bizler Türkiye'de buruk bir bayram geçiriyoruz. İnşallah Allah nasip edecek ve bundan sonraki bayrama kalmadan biz de o Filistinli kardeşlerimizin o zafer dansını hep birlikte izleyeceğiz, katılacağız. Bunu da buradan söyleyelim. Ben bayramlaşma programımıza gelen herkese hoş geldiniz diyorum. Nice bayramlara erişmek dileği ile hepinize hayırlı bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise “Allah'a şükrederek bir Kurban Bayramı'nı daha idrak ediyoruz. Huzur içerisinde daha nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum. Huzur içerisinde daha nice bayramlara erişmenizi temenni ederken, elbette Siyonist İsrail'i de lanetliyorum. Gazze'de rahmetli olan kardeşlerimizi anarken şehitlerimizi ayrıca rahmetle anıyor, gazilerimize dua ediyor ve şehit yakınlarımızın da ellerinden öperek hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum” açıklamasında bulundu.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise konuşmasında, “Arefemiz mübarek olsun, Allah hep beraber nice bayramlara ulaştırsın diye dua ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“Bu coğrafyada bitmek bilmeyen yerin altında 2 tehlike var”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Üzerinde yaşadığımız bu güzel Anadolu coğrafyası bilim adamlarına göre dünyanın en eski yerleşim yeri olarak geçiyor. İnsanoğlunun topluca yaşadığı 2 tane bölge var. Birisi Mezopotamya diğeri de Anadolu coğrafyası diyorlar. İlk şehirler burada kurulmuş, ilk medeniyetler burada kurulmuş. Elhamdülillah bin yıldır bizler varız ve burada devletimizi kurmuşuz. Bayrağımız dalgalanıyor, ezanımız okunuyor.

Allah'a hamd ediyoruz ama zor bir coğrafyadayız. Burada bitmek bilmeyen özellikle yerin altında 2 tane tehlike devamlı bizi bekliyor. Bu tehlikeler yerin altında. Birisi fitne odakları. Hiç bitmek bilmez. Hacettepe Üniversitesi'ne 1975'de gittiğimde duvarda gözüme çarpan 2 tane kocaman slogan vardı. Sene 1975 neredeyse 50 sene geçmiş aradan. O günlerde başlayan bu bela zaman içerisinde öyle şımarık bir hale getirdi ki onları öz yönetim ilan ettik gibi, daha sonra “Biz de Avrupa Birliği Yerel Yönetimler Özerklik Şartı'nın uygulanmasını istiyoruz” diyerek paçavralarını bayrak gibi çekip sonra da neye güveniyorlarsa belki de 10 bin kilometre ötedeki ülkede bulunan conilere güvenerek çukurların arkasında eylem başlatıp “Biz burada federatif bir yapı istiyoruz, öz yönetim ilan ettik” gibi saçma sapan bir yere doğru geldiler” diye konuştu.

FETÖ diye bir başka belayı başımıza bela ettiler

Türkiye'nin artık üzerinde oyunlar oynanan değil, oyunları bozan bir ülke olduğunu söyleyen Bakan Özhaseki, “Sadece bu değil ki. İŞİD diye bir başka bela var. FETÖ diye bir başka belayı başımıza bela ettiler. DHKP-C diye başka bir bela var, intikamcı bir örgüt ama şunu hepimiz bilelim; bunların besleyenleri aynı. Bunlara lojistik destek sağlayanlar aynı. İstihbarat sağlayanlar aynı, amaçları da aynı. Bunları söylemeye devam edeceğiz biz çünkü bu vatanın asli sahipleri bizleriz. Huzurla yaşamak istiyoruz, kardeşçe yaşamak istiyoruz.

Bunlar nereye gittiler de değişiklik götürdüler, iyilik götürdüler? Bu coniler nereye vardılar da insan haklarını geliştirdiler, demokrasiyi geliştirdiler. Her gittikleri yere bela, kan ve şer götürdüler. Bizim bizden başka dostumuz yok ki zaten. Biz güçlü olmak zorundayız. Elhamdülillah çalışıyoruz, güçleniyoruz da. Bir taraftan Türkiye büyüyor hiç endişe etmeyin. İhracatımız artıyor dikkat ederseniz. Savunma sanayide 75 milyar dolarlık proje var. Kendi silahlarımızı üretiyoruz, kendi hakkımızı koruyoruz. Üzerinde oyun oynanan bir ülke değiliz. Oyunları bozan bir ülkeyiz” açıklamasında bulundu.

Bakan Haseki Kopya

'Sorunları çözecek güç Cumhur İttifakı birliğinde var'

Bakan Özhaseki, sorunların olduğunu ama çözecek gücün de Cumhur İttifakı'ndaki birliktelikte olduğunu söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:
“Önemli olan birliğimiz, dirliğimiz, kendi aramızdaki muhabbet. Geleceğe doğru hep bir ülkü birliği içince olmamız. Bu ülkeyi sevmemiz ve bayrağa aşık olmamız. Sorunlarımız yok mu? elbette var ama hangi dönemde olmadı ki. O sorunları da çözebilecek güç ve irade emin olun Cumhurbaşkanımızda var, Cumhur İttifakı'nda var ve oradaki birlikte var.

Hep birlikte dua edelim, Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la değerli Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye dirlik düzenlik versin, uzun ömürler versin. Onların bu ülkeyi seven, bu ülke için fedakarlık eden ve bu ülkede bayrağı, ezanı baş üstünde tutan anlayışlarıyla, basit çıkar hesaplarının dışındaki tavırlarıyla inşallah bizler önümüzdeki günlerde çok daha iyi yerlere doğru geleceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: İHA