Kayseri’de Kurban Bayramı sebebiyle başlayan bayramlaşma törenleri ilçelerde de sürüyor. Yahyalı’da da gerçekleşen bayramlaşma törenine katılım yoğun oldu. Yahyalı’da 15 Temmuz Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen bayramlaşma törenine; Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Yahyalı Belediye Başkanımız Esat Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ahmet Özkan, AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek, MHP İlçe Başkanı Nebi Akkuş, İlçe Emniyet Müdürü Recep Ağca, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kötü Haberi Duyurdu! O Tarihten İtibaren Dev Zam Geliyor Kötü Haberi Duyurdu! O Tarihten İtibaren Dev Zam Geliyor

Başkandan Dikkat Çekecek Bayram Mesajı Adaylar Arasında Bir Sıkıntı Yok. Taraflar Arasında Sıkıntı Var! (9)

Her Şey İlçemiz İçin!

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Esat Öztürk, ilçedeki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek; “Cenab-ı Allah bizleri nice nice Kurban Bayramlarına sağlık, sıhhat ve afiyet içinde ulaştırsın diye dua ediyoruz. Gece gündüz demeden çalışarak ilçemizi Kurban Bayramı’na hazırladık. Ben muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.

Başkandan Dikkat Çekecek Bayram Mesajı Adaylar Arasında Bir Sıkıntı Yok. Taraflar Arasında Sıkıntı Var! (5)

Kendi mahalleleri için gayretle çalıştılar. Bu bizim ilçemizin bir güzelliği diye düşünüyorum. Biz ufak tefek birbirimize kızarız, darılırız ama kucaklaşmasını da biliriz. 36 bin nüfuslu ilçemizde benim bir kardeşime kırgınlığım, dargınlığım olmadı, olmayacak. 3. dönemimizde sizlerden dua bekliyorum. Her şey ilçemiz için. Cumhur İttifakı’ndan belediye başkanı seçildim ama ben tüm ilçe için çalışacağım. 41 mahallemiz var onun için çalışacağım. Ben sizlerden hem dua hem destek bekliyorum ” dedi.

Başkandan Dikkat Çekecek Bayram Mesajı Adaylar Arasında Bir Sıkıntı Yok. Taraflar Arasında Sıkıntı Var! (7)

Taraflar Arasında Sıkıntı Var!

Konuşmasının devamında seçim döneminde yaşanan adaylar arasındaki rekabete de değinen Başkan Esat Öztürk, “Seçim zamanı geçti gitti. Bu ilçede adaylar arasında bir sıkıntı yok. Taraflar arasında sıkıntı var. Onlarda kucaklaşmasını bilsinler. Birbirimize dua edelim, birbirimize de yardımcı olalım. Yahyalı gibi bir değerimiz, Yahyalı gibi manevi iklimimiz var. Burası her şeyi ile altın bir coğrafya. Bunun değerini bilelim” ifadelerini kullandı.

Başkandan Dikkat Çekecek Bayram Mesajı Adaylar Arasında Bir Sıkıntı Yok. Taraflar Arasında Sıkıntı Var! (4)

Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ise konuşmasında tüm ilçe halkının Kurban Bayramını kutladı.

Başkandan Dikkat Çekecek Bayram Mesajı Adaylar Arasında Bir Sıkıntı Yok. Taraflar Arasında Sıkıntı Var! (2)

Konuşmaların ardından ilçe protokolü vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramını kutladı.

Başkandan Dikkat Çekecek Bayram Mesajı Adaylar Arasında Bir Sıkıntı Yok. Taraflar Arasında Sıkıntı Var! (1)

Kaynak: Özel Haber