Güncel

Izgara Liste

 Sivas'ta ‘Dönüşüm İyi Gelecek ‘projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte Şehit Hamit Kandur İlkokulu öğrencileri geri dönüşümlü atıklardan elbise yaparak defile düzenledi.  

1974 Kıbrıs harekatında gazilik unvanı alan Hamit Şen (66) askeri törenle toprağa verildi. 

Sivas'ta 60 yıldır kalaycılık mesleği ile uğraşan Hacı Korkmaz çırak olarak başladığı mesleğini yaşı ilerlemesine rağmen sürdürüyor. Unutulmaya yüz tutan mesleğini iş azlığına rağmen yaşatmaya çalışan Korkmaz bakır kapları harlı ateşte kumlama yapıp temizliyor.  

 Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, 'Yaşlılar Haftası' dolayısıyla Bor Ahmet Kuddusi Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan yaşlıları ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verdi.

İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' sloganıyla 81 ilde olduğu gibi Niğde’de de  eylem yapıldı. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin 85’inci yıl dönümü törenle kutlandı.  

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de Nevşehir’in Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun davetli konuşmacı olarak katıldığı ’21. Yüzyılda Atatürk Olmak’ konulu konferans düzenlendi.  

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde yapılaşma devam ediyor.  

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesini 2019 yılının ilk ayında 123 bin 244 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.  

Yozgat’ta seyyar tezgahlarda ve at arabalarında yıllarca manifatura işiyle uğraşan daha sonra antikacılığa merak salan Kamil Şahin, ailesinin geçimini 6 metrekarelik konteyner dükkanda sağlıyor.  Küçük ve mütevazi dükkanında vatandaşları tarihi ve nostaljik bir yolculuğa çıkaran Şahin, Osmanlı döneminden kalma eserleri de iş yerinde vatandaşların hizmetine sunuyor.  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ta Güleç ailesinin çay davetini kırmayarak evlerine misafir oldu.  

Yozgat'ta Yunus Emre İlk ve Ortaokulu öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırmak ve öğrencilerin kitap okumaya olan ilgilerini artırmak için başlatılan, '15 Kitap 15 Yeni Arkadaş Yunus Emre Okuyor' projesi kapsamında hazırlanan kitaplar öğrencilere dağıtıldı.  

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar