Güncel

Izgara Liste

Anadolu’da ilk inşa edilen camilerden  biri olan, eğri minaresi ile dikkat çeken Sivas Ulucami ve minaresi restore edilecek.

17 Eylül 1967'de oynanan Kayserispor - Sivasspor maçında çıkan olaylarda ezilerek hayatını kaybeden 43 taraftar mezarları başında anıldı.  

Osmanlı Sarayına at yetiştirilen tarihi harada bulunan ahırların, restorasyonun ardından Sivas’ta kurulması planlanan Bilim ve Teknoloji Üniversitesine hizmet vermesi planlanıyor.  

Niğde’de 19 Eylül Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlen törenle kutlandı. 

 Ahilik Kültür ve Esnaf Bayramı törenlerle kutlandı. Tören Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Alim Yeşil ve oda başkanlarının Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.  

Niğde Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Uluslararası Niğde Şehri Güreş Müsabakaları düzenlendi. 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesinde yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Gökçe Becit İşçitürk’ün üstlendiği ve TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme programı kapsamında desteklenen “Değerler Eğitiminde Dijital Hikaye Kullanımı” isimli proje, tamamlandı.  

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, halkın belediyeden beklentileri başta olmak üzere istek ve şikayetlerini dinleyerek çözüm önerilerini ortaya koyduğu, Halk Günü uygulamasını sürdürüyor. 

  1. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında Nevşehir’de oluşturulan Ahilik Haftası Kutlama Heyeti, Belediye Başkanı Atilla Seçen’i makamında ziyaret ederek, gerçekleştirilecek kutlama etkinliklerine ilişkin bilgiler verdi.

Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Yozgat Ticaret İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 31. Ahilik Haftası Kutlama etkinlikleri başladı.  

Yozgat’ta kış sofralarının vazgeçilmezlerinden olan yufka ekmek, imece usulüyle ev hanımlarının maharetli ellerinde oklavalarla ince ince açılarak tandır ateşinde pişiriliyor ve kış boyu sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.  

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde İbrahim ve Özlem Bulut çiftinin 2012 yılında dünyaya gelen beşiz çocukları ilkokula başladı.

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar