Mevsimlik işçilerin çocukları için yardım ağı oluşturuldu - Kayseri Deniz Postası
25
Pz, Eyl
19 Yeni Haber

Kahramanmaraş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Başak EĞRİ / Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önderliğinde başlatılan mevsimlik işçilerin çocukları ve ailelerine yardım amacıyla oluşturulan yardım kampanyasına destekler çığ gibi büyüyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından başlatılan tarım işçisi çocuklarına ve ailelerine yardım amacıyla düzenlenen kampanya, pek çok hayırsever tarafından büyük ilgi gördü. 81 ilde eş zamanlı başlatılan kampanyada çocukların kitap, kıyafet ve materyal ihtiyacını karşılamak için pek çok sivil toplum kuruluşundan destek geldi.

Kahramanmaraş Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği’nin de destekleriyle oluşturulan yardım yarışında pek çok kurum elini taşın altına koydu. Genç Kızılay, Tema vakfı, Eğitim-Bir-Sen, İyilik Derneği, İyiliğe Vesile Ol Derneği, Elbistan Şura Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ve Elbistan Gençlik Merkezi’nin de emekleriyle oluşturulan yardım zincirinde gelen bağışlar, minikleri sevindirmeyi bekliyor.

Tarım işçisi ailelerin çocukları için toplanan materyal, kıyafet ve kitap bağış kampanyasının devam ettiğini paylaşan Kahramanmaraş Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği (KAMED), çocukların yüzünde biraz da olsa gülümseme yaratmak istediklerine dikkat çekti. Kampanyaya ilk destek veren kuruluş olduklarını vurgulayan KAMED yetkilileri, kampanya için bağış noktalarını belirleme görevini yürüterek kampanyada aktif görev aldı.

KAMED Elbistan Temsilciliği’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan çağrıda, mevsimlik işçi ailelerin çocukları için başlatılan kampanyaya vatandaşlardan yardım beklendiği belirtildi.

 kamed kampanya

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım