Kayseri Deniz Postası - Karda Kazanlar Kurulup Salepler Hazırlandı, Sucuk Ekmek Yendi
26
Pz, Mar
23 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Kahramanmaraş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Kahramanmaraş'ta kar yağmasının ardından düzenlenen etkinlikte, şehit ve gazi yakınları ile çocuklarına şehre özgü irişkit (şehre özü et sucuğu) ve salep ikram edildi.


Yedikuyular Kayak Merkezinde düzenlenen etkinliğe, Alpedo Kervan Dondurma ev sahipliği yaptı. Şehit ve gazi yakınlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlik öncesi çocuklar kar keyfi yaşadı. Katılımcılar önce kente özgü et sucuğunu yeme imkanı buldu, daha sonra iki kazanda kaynatılan 150 kilogramlık salep içeceğinden ikram edildi. Etkinliğe katılan şehit yakınları ve çocukları mutlu olduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kahramanmaras Haber 3

Alpedo Kervan Lezzetler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu ise, "Allah'tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Şehitlerimizin aileleri ve babalarının ellerinden öpüyorum. Çocuklarımızın da gözlerinden öpüyorum. Çok güzel bir etkinlik oldu" dedi.

Etkinliğe katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise, "Ekmek arası 'irişkit' diyoruz, ikramları yapıldı, hem de salep ikramları yapıldı. Bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu.
Programa; Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Hüsamettin Ürkmez, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanlığı üyeleri ve çocukları eşlik etti.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım