Kayseri Deniz Postası - Kahramanmaraş'ta 7.4 büyüklüğünde DEPREM
31
Çrş, May
54 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Kahramanmaraş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Kahramanmaraş'ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi, bir çok ilden hissedildi


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat: 04.17 sıralarında Pazarcık ilçesinde 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Türkiye'nin bir çok ilinde olduğu gibi Mersin, Adana, Hatay ve Osmaniye’de hissedildi.

Maras Deprem 1

Deprem yaklaşık 30 saniye sürdü.

Kahramanmaraş'ta 7.4 büyüklüğünde meydana gelen depremde bir çok bina yıkıldı, şehrin bir çok noktasında kurtarma çalışmaları sürüyor.

Kahramanmaras Deprem 4

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 04.17 sıralarında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem birçok ilden hissedildi.

Deprem nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve Pazarcık ilçesi başta olmak üzere şehir de birçok bina yıkıldı. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken yıkılan binalarda kurtarma çalışmaları da sürdüğü bildirildi.

Maras Deprem 2

Ölü ve yaralıların olduğu belirtilirken sahada tüm ekiplerin çalışma yaptığı kaydedildi.

Deprem nedeniyle merkezin yanı sıra ilçeler de ciddi oranda zarar gördü. Elbistan ilçesinde de ilk bilgilere göre birden fazla bina yıkıldı. Yıkılan binalarda ekipler ve vatandaşların desteği ile arama kurtarma çalışması başlatıldı. Aralıksız devam eden çalışmalarda enkaz altına kalanların olduğu belirtildi.

Deprem nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve ilçelerde birçok bina yıkıldı. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken, yıkılan binalardaki kurtarma çalışmalarının da sürdüğü bildirildi. Ölü ve yaralıların olduğu belirtilirken, sahada tüm ekiplerin çalışma yaptığı kaydedildi.

Şehir merkezinde Trabzon Caddesi ile Müftülük Meydanı çevresi ise yüksek bir binadan görüntülendi. Görüntülerde birçok binanın enkazı yer alırken, durumun vahameti ortaya çıktı.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım