Ahilik Kültür ve Esnaf Bayramı törenlerle kutlandı. Tören Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Alim Yeşil ve oda başkanlarının Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.  

Niğde Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Uluslararası Niğde Şehri Güreş Müsabakaları düzenlendi. 

Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı Emirler köyünde evine ulaşımı sağlayan tek köprünün sel nedeniyle yıkılan Hüseyin Sönmez, köprüyü yeniden yaptırmak için başvurduğu kurumlardan olumsuz cevap aldığını belirterek, "Benim evime ulaşım sağlayacak köprü devlet için önemli bir yük teşkil etmez ama tek başıma kendi imkanlarımla böyle bir köprü yaptırmam imkansız." dedi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) işbirliği ile Uluslararası Katılımlı Türkiye 6. Tohumculuk Kongresi Niğde’de başladı. 

 Niğde'de kız kardeşinin sokak düğününde erkek kardeşi tarafından vurularak hayatını kaybeden Hasan Koyun'un vurulma anı görüntüsü ortaya çıktı. 

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar