Rasim Arı istifa haberlerine yanıt verdi - Kayseri Deniz Postası

Nevşehir
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

İsitfa haberleriyle gündeme gelen Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, iddialara sosyal medya hesabından yanıt verdi.

 

Son günlerde istifa ettiğine dair açıklamaların basında yer aldığı Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, "Partim ve benim haricimde yapılan açıklamalara itibar edilmemesini önemle rica ediyorum." dedi.


Arı 'nın açıklaması şöyle:


"Gençliğimin ilk yıllarından beri bu davanın bir neferi olarak her seviyede gönülden sunduğum hizmetler hiç beklentim olmamasına rağmen beni bu kutlu davanın Nevşehir’de hizmetkârı yaptı.


Önce Rabbimin inayeti ve sonra da liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bu şehre hizmet etme fırsatına kavuştum.


Hizmet etme imkânına sahip olduğum geçmiş 21 aylık süre zarfında, adil olan herkesin şehadet edebileceği gibiülkem ve aziz hemşehrilerim için bütün ekibimle dur durak bilmeden canla başla çalıştık.


20 yıllık süreçte Sayın Cumhurbaşkanımız sadece Türkiye’de değil dünyada da her türlü engel ve zorluğa rağmen haksızlığa, hukuksuzluğa karşı gelmiş her zaman dik durmuştur.


Sayın Cumhurbaşkanımızın bu felsefesi doğrultusunda hareket eden partimiz hiç bir zaman yolsuzluğu ve hırsızlığı örten bir tutum sergilememiş aksine kimsenin gözünün yaşına bakmadan gereğinin yapılmasını sağlamıştır.


Şehrimizde İl Başkanlığı kongre süreci yaşanmaktadır. Bunu istişare etmek için gitmiş olduğum AK Parti Genel Merkezi’nde tarafıma devam eden adli ve idari süreçle alakalı herhangi telkinde bulunulmamıştır. Bazı basın ve yayın organlarında iddia edildiği gibi Genel Merkez görüşmemden sonra hiç bir platformda açıklamam olmadığını ve hiç kimseyle bu süreçle ilgili bir görüşme gerçekleştirmediğimi belirtmek isterim.


Partim ve benim haricimde yapılan açıklamalara itibar edilmemesini önemle rica ediyorum."

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım