Eğitim - Kayseri Deniz Postası

İçişleri Bakanlığı'nca, 81 İl Valiliği’ne gönderilen '2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tedbirleri' konulu genelgeye göre; 27 Haziran Pazar günü YKS'ye girecek adaylar ve refakatçileri ile sınav görevlileri 05.00-19.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “Çocuk İstismarını Tespit ve Önlemeye Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi” Projesi’nin eğitim programı, Erciyes Üniversitesi’nde başladı.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından yürütülen, “6-7 Yaş Grubu Çocuklarda COVID-19’dan Korunmada Yaratıcı Dramanın Etkisi” konulu TÜBİTAK projesinin uygulaması Kayseri Uğur Okullarında yapıldı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi ortaklığında, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakülteleri ile Kayseri Üniversitesi Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin koordinatörlüğünde bu yıl ilki düzenlenen “Uluslararası Sanat ve Tasarım Araştırmaları Kongresi ve Sergisi” başladı.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Bitirme Projeleri Fuarı ve Yarışması’nda" Endüstri Mühendisliği Bölümü lisans programı son sınıf öğrencilerinin, ASELSAN, Dönsa Tekstil, Gümüşsuyu Halı ve HES Kablo firmaları ile gerçekleştirdiği lisans bitirme projeleri yarıştı.

Diğer Makaleler...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım