30
Pzt, Kas
30 Yeni Haber

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu, ilde okul öncesi eğitiminin, 4 Ocak'a kadar, uzaktan sürdürülmesini kararlaştırdı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Çocuklar, sınavları erteleme sebebimiz, sağlığınızı koruma sorumluluğumuzdur. Sizin sorumluluğunuz dersleri takip edip tekrarlar yaparak bize yardımcı olmak. 1. dönem sınavlarınız 31 Aralık'tan sonra yapılacak. Unutmayın, iptal olmadı, sadece ertelendi. Okumaya, çalışmaya devam.

MEB: Bakanlığımız ile ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir. Bu kapsamda okul öncesi eğitim kurumlarında; haftada 5 (beş) gün ve günde 6 (altı) etkinlik saati süreyle aralıksız yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olacak şekilde planlanacaktır.

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde yer alan, Erciyes Anadolu Holding tarafından yapımı tamamlanan 72 Tasarım Beceri Atölyesi'nin (TBA) açılış töreninde, video konferans yöntemiyle konuştu. Bakan Selçuk, "Atölyelerin sayısı arttıkça okulların rengi değişiyor. Öğretmenlerimizin bakışı değişiyor" dedi.

Diğer Makaleler...

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar