Kayseri Deniz Postası - AGÜ Öğrencileri Macaristan Yolcusu
29
Pzt, May
30 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Eğitim
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

21 Öğrenci AB Projesi Kapsamında Budapeşte’ye Gidecek

 

Abdullah Gül Üniversitesi’nden (AGÜ) 21 öğrenci, AB projesi kapsamında Macaristan’a gidecek. 

Öğrenciler Macaristan’a, iki ayrı AB Projesi kapsamında gidecek.  AGÜ Gençlik Fabrikası ve Yaygın Eğitim Merkezi İşbirliği ile Macaristan ve İspanya ortaklığında Macaristan Ulusal Ajansı tarafından desteklenen #PlayINclusive adlı proje 2019 yılı Eylül ayına kadar devam edecek.

Proje katılımcıları, uzun vadeli bir çalışma süreci içinde kendi yaratıcılıklarını kullanarak “Toplumda çeşitlilik ve dahil etme” ana fikrini içeren birer kutu oyunu (board game) geliştirecek. Geliştirilen oyun Avrupa çapında yaygın eğitim aracı olarak kullanılacak.

Projede yer alan öğrenciler, Macaristan’ın Budapeşte ve İspanya`nın Valencia kentlerine giderek çalışmalarını sürdürecek. Macar ve İspanyol gençler de Kayseri`ye gelerek AGÜ`de düzenlenecek çalışmalara katılacaklar.  Katılımcı gençlerin tüm masrafları (vize, ulaşım, konaklama, yeme-içme ve proje giderleri) proje bütçesinden karşılanacak.

Diğer “ALLin” adlı proje ise Türkiye, Macaristan, İspanya, Fas, Ermenistan ve Lübnan olmak üzere 6 farklı ülkeden gençler arasında kültür ve anlayış köprüsü oluşturuyor. AGÜ öğrencileri 26 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde proje kapsamında Budapeşte`de olacak.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım