Kayseri Deniz Postası - Aydın Kalkan, "Projelerimizle eğitime yön vereceğiz"
27
Çar, Eyl
23 Yeni Haber

 

 

Eğitim
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte nitelik çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğini ifade eden Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, "Yeni dönemde öğrencilerimize ve eğitimcilerimize yönelik akademik, kültürel ve sosyal alanlarda çeşitli projeler planladık" dedi. 


Tüm Liselerde Kitap Okur Yazarlık Projesi Düzenleyeceğiz. 
Aydın Kalkan, “Bir Bilenle Bilge Nesil” kitap okuma çalışmalarına geçene yıl iki yüz öğrenci katıldı, yeni eğitim öğretim döneminde tüm liselerde kitap okuma projesi yürütmek istemekteyiz. Her öğrencinin 6 adet kitap okumasını ve bu kitaplarla ilgili yazılar yazmasını teşvik edeceğiz, çocuklarımızın sanal dünyanın sarmalından kurtulması için Genç Memur Sen ile birlikte çeşitli yarışmalar ve etkinlikler düzenlemek istiyoruz. Bu projelere belediyelerimizin de katılması için belediye başkanlarımızı ziyaret edeceğiz" ifadelerini kullandı. 
Öğretmen Akademisi Kurulacak 
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan şu açıklamaları yaptı: 
Kayseri’de yaklaşık 19 bin eğitimci bulunmaktadır. Eğitim Bir Sen üyesi olan eğitimcilerin sayısı yaklaşık 10 bindir. Üyelerimize yönelik Öğretmen Akademisi kurmayı planlıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü ve üniversitelerimizle birlikte paydaşlık anlayışı ile öğretmenlerimizin kendilerini geliştireceği, çeşitli alanlarda uzmanlaşacağı programlar düzenleyeceğiz. Zira iletişim ve teknoloji çağında her şey sürekli değişim içerisinde. Biz de bu değişimin ve gelişimin eğitimcilerimize katkı sağlaması için çalışacağız." 
Kayseri Eğitimi, Başarısı ile ilk sıralarda yer alacak 
Aydın Kalkan, "Kayseri hemen her alanda Türkiye’de örnek çalışmalar yapan bir şehirdir. Ulusal sınavlarda ve farklı alanlardaki projeleriyle Kayseri marka şehir olmak zorundadır. Bu başarıyı başta öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarının katkıları yakalayabiliriz. Kayseri’nin insan kaynağı olarak, bilgi ve birikimi olarak bu potansiyele sahip olduğu bilinmelidir" şeklinde konuştu. (Kurumsal)