Kayseri Deniz Postası - Kayseri Üniversitesi’nin OSB-MYO Projesinin Hayata Geçmesi İçin İlk Somut Adım Atıldı
29
Pzt, May
29 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

 

 

Eğitim
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber : Aydan Yıldırım

Kayseri Üniversitesi’nin  Kayseri OSB'de kurmayı planladığı OSB Meslek Yüksekokulu (OSB-MYO) Projesi’nin hayata geçirilmesine yönelik yer tahsisine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.


KAYÜ Senato Salonu’nda gerçekleştirilen işbirliği protokolü imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, mesleki ve teknik yükseköğretimde Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasına girmeyi hedefleyen üniversitelerinin, kuruluşu itibari ile meslek yüksekokulu ağırlıklı bir üniversite olduğunu kaydetti.

Kayu Ve Kayseri Osb

Rektör Karamustafa; misyon ve vizyon ilkeleri ile iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli ana insan gücünü yetiştirmeyi kendine görev edinen üniversitelerinin Kayseri OSB-MYO projesinin hayata geçmesi ile iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesinde önemli adımlar atılmış olacağını ifade etti.

 

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde Kayseri Üniversitesi Kayseri OSB-MYO kurulmasına ilişkin işbirliği protokolüne imza attılar. Protokol imza töreninde, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ertuğrul Şahmetlioğlu ve Prof. Dr. Zeki Tekin, Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Ercan Karaköse, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Vekili ve Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO Müdürü Prof. Dr. Oğuz Öcal, Sosyal Bilimler MYO Müdürü ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Rıdvan Karabulut, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Bozkurt ile Kayseri OSB Hukuk Müşaviri Ali Fidan da hazır bulundu.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım