Kayseri Deniz Postası - TEMAD'tan Model Fabrika Ziyareti
27
Çar, Eyl
30 Yeni Haber

 

 

Eğitim
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Aydan Yıldırım

TEMAD Kayseri yönetimi, askeri personelin üniversiteli çocuklarıyla birlikte model fabrika ziyareti gerçekleştirdi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kayseri Şubesince Kayseri’deki üniversitelerde eğitim hayatına devam eden askeri personel çocuklarına yönelik yürütülen “KARDEŞ AİLE”  projesi kapsamında özellikle Mühendislik eğitimi alan gençlerin sanayi ve sanayici ile tanışabilmesi, o ortamlardaki havayı teneffüs edebilmeleri amacıyla yapılması planlanan bir dizi ziyaret MODEL FABRİKA ziyareti ile başladı.

Abdullah Gül Üniversitesi içerisindeki Model Fabrika ziyaretinde Fabrika Genel Müdürü Salih YALÇIN tarafından katılımcılara fabrikanın kuruluş amacı, faaliyetleri, farklı üretim teknikleri ve bu uygulamaların işletmeler sağladığı katkılar hakkında yapılan sunumun ardından üretim bandında yürütülen örnek çalışma olan “pilli baharat değirmeni” üretim safhaları uygulamalı olarak ziyaretçilere anlatıldı.

Ziyaret sonunda Erciyes Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği 2. Sınıfta eğitimine devam eden Kayra SEMERCİOĞLU, ziyaretin oldukça verimli olduğunu, fakültede teorik olarak öğrendikleri konuların sahadaki uygulanma şekillerini görmenin eğitimlerine çok büyük katkı sağlayacağı konusunda ziyarete katılan tüm öğrencilerin mutabık olduklarını belirtti. Model fabrika Genel Müdürü Salih YALÇIN Bey ve ekibine bizlere gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. TEMAD yönetiminin bu tür ziyaretlerin yoğunlaşarak devam edeceği konunda bizi bilgilendirmesi bizleri ayrıca sevindirmiştir. Ailemizden uzakta eğitim hayatımıza devam ederken Kayseri’de adete ikinci ailemiz gibi bizlere sahip çıkan TEMAD Kayseri şubesinin tüm yöneticilerine şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

TEMAD Kayseri Şube Başkanı Abdullah ÇELEBİ ise, derneklerinin 2847 sayılı yasa ile Kamu Yararına Çalışan dernek statüsünde olduğunu, bunun gereklerini yapmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirterek bu kapsamda öncelikli hedeflerinin Eğitime katkı olduğunu söyledi. Farklı şehirlerden Kayseri’mize gelerek eğitim hayatlarını sürdüren Silah arkadaşlarımızın çocuklarının eğitimlerinin daha başarılı geçmesi hususunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını onların yalnız olmadıklarını Kayseri’de de bir ailelerinin olduğunu söyledi.