Özel Haber(Derleme): Şeref KAHRAMAN - 2019 yılında Kayseri Adalet Sarayı’nda terör davalarından cinayetlere, cinsel istismar, uyuşturucudan, dolandırıcılığa kadar yüzlerce dava görüldü. 15 askerimizin katilinden, terör davalarına, kadın cinayetlerinden cinsel istismar davalarına kadar Türkiye'yi sarsan birçok davada karar çıktı.

Derleme Haber: Şeref KAHRAMAN/ 2019 yılı Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de yoğun geçti. FETÖ’nün kanlı darbe girişiminin ardından Kayseri’de yine FETÖ operasyonları devam etti. FETÖ’nün yanı sıra polis ekipleri PKK, DEAŞ operasyonları yapılırken, bir taraftan da şüphelilerin yargılanması yapıldı. 2019’a yine kadın cinayetleri başta olmak üzere cinayet haberleri, uyuşturucu operasyonları ve intiharlar damga vurdu. Kayserililer ayrıca 2019’da31 Martyerel seçimleri ile sandık başına gitti.Ayrıca İl Emniyet Müdrüü İbrahim Kulular, 2019’da tayini Ankara’ya çıkarak kente veda etti.

Haber: Şeref Kahraman / Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği imar incelemesi sonrası korkunç rant ortaya çıktı. 10 milyar lirayı geçtiği tespit edilen rant, çoğu firarda olan FETÖ’cülere gitmiş durumda. O firari FETÖ’cüler arasında Rahmi Bıyık da var. Rahmi Bıyık’ın ortağı olduğu Doğukan İmar A.Ş. 2016’da isim değiştirmiş, ND İmar İnşaat ise halen belediyelerden aldığı ihalelerle işine tüm hızıyla devam ediyor.

Özel) Haber: Azim Deniz / Kayseri’de faaliyet gösteren Zeynel Abidin Kur’an Kursu’nda yaşanan bazı gelişmeler velilerin tepkisini çekti. Kadı Burhanettin Hazretleri ruhuna, Kadı Mahmut Bedrettin Bini Süleyman Vakfı tarafından kuran kursunda okuyan öğrencilerin hesabına gönderilen 500’er TL hayır parasını, kurs müdürünün öğrencilerden istedi.

(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / Diyanet’in şans oyunlarının yasal ama haram olduğu fetvası verdiği ve Milli Piyango İdaresi tarafından her yıl düzenlenen yılbaşı çekilişinde bu yıl ikramiye tutarı 80 milyon. Peki, bu tartışmalar altında hayalleri süsleyen büyük ikramiye 80 milyon TL ile neler alınır, neler yapılır, ya da neler yapılmaz? 80 milyon TL ile yatlar, katlar, helikopterler, torbalar dolusu altınlar alabilecek olan talihli, sadece sezon sonuna kadar 331 milyon TL borcu olan İstikbal Mobilya Kayserispor’un borcunu ödeyemez.

Haber-Foto: Azim Deniz - Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezin (UKOME), Emniyet Müdürlüğü’nün talebi ile şehir içerisindeki 17 ana güzergâhta hız limitlerini 70 kilometre olarak belirledi ancak UKOME halen hız tabelalarını koymadı. Emniyet, taşınabilir tabelalar ile sorunu kısa süreli çözse de, sürücüler o yere yakın olan hız tabelalarını çoğu zaman fark edemiyor.

Haber: Azim Deniz / YDA şirketine yıllık kira olarak yaklaşık 464 milyon TL ödeme yapılan Kayseri Şehir Hastanesi’nde aynı şirket, kiraya verdiği hastanenin hem  parasını devletten alıyor, hem de 2 bin 500 metrekaresini kendi kullanıyor. Hastane Başhekimi Prof.Dr. İlhami Çelik bu durumların tespit edildiğini, bu kira ödenen miktarların şirket hesaplarından mahsup edileceğini söyledi.

Diğer Makaleler...

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar