Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında örgüte ait Bank Asya’ya ABD’de bir okula bağış olarak 2013 yılında 242 bin 950 Amerikan Doları yatırdığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan Elmacıoğlu Şirketler grubu ortaklarından Nuh Elmacıoğlu örgüt üyeliğinden 8 yıl 9 ay hapis cezası ile tutuklandı. 

(ÖZEL) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de hafta sonu gerçekleşen ünlü sanatçı Sıla’nın verdiği konserde cinsel taciz skandalı yaşandı. Konsere giden iki kız kardeşten 21 yaşındaki genç kıza 26 yaşındaki erkek tarafından cinsel tacizde bulunulduğu iddia edildi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2014-2017 yıllarında Türkiye’de 9 bin 479 kişi intihar etti. Üç yıllık süreçte Kayseri’de 206 kişinin intihar ettiği ortaya çıktı.

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 168 bin lale kullanarak yaptığı Türk Bayrağı ile Dünyanın en büyük Türk Bayrağını oluşturma rekoruna imza attı. Son laleleri Vali Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik koydu.  400 metrekare büyüklüğündeki lalelerden oluşan Türk Bayrağı 461 kişi tarafından 13 saatte yapıldı. Vatandaşlar Cumhuriyet Meydanında bulunan bu eşsiz çalışmayı 23 Nisan’a kadar görebilecek.

Haber: Şeref Kahraman- Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan ve sözde Yurtta Sulh Konseyi'nin sıkı yönetim komutanları listesinde olan Kayseri Jandarma Bölge Komutanlığı eski Kurmay Başkanı Kurmay Albay Emre Fırat’’a mahkemece ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Haber: Azim Deniz / Geçici görevle, Boydak Holding’i yöneten TMSF yöneticileri,  çalışan işçileri, FETÖ ile iltisaklı diye işten çıkartırken,  diğer taraftan FETÖ’den yargılanıp ceza almış tedarikçiler ile çalışmaya devam ediyor.

Diğer Makaleler...

reklam