(Özel) Haber: Şeref KAHRAMAN / FETÖ’cü darbeciler 15 Temmuz gecesi F-16’larla Meclis, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, emniyet müdürlüğü ve birçok yeri bombaladı. Karşılığı da ağır oldu. Kamudan 125 bin kişi ihraç edildi. TSK, emniyet ve yargıdaki FETÖ’cüler temizlendi. Kayseri’de 3 bin 528 şüpheli FETÖ’den yakalandı, bin 288’i tutuklandı.

Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN / 15 Temmuz 2016’da dünyaya demokrasi destanı yazan Türk milleti, ihanetin ikinci yıldönümünde yine meydanlara indi. Kayseri halkı, FETÖ’nün darbe girişiminden iki yıl geçse de ‘Nöbetteyiz’ mesajı verdi.

Haber: Şeyda AŞATIR, Şeref KAHRAMAN - Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan Boydak ailesinden 9 kişinin yargılandığı davada 617 gün sonra karar açıklandı. Memduh Boydak’a yöneticilik suçundan 18 yıl hapis cezası verildi. Sanıkları yakınları karar sonrası gözyaşlarına boğuldu.

(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / Tarım Bakanlığı’nın ayıplı hizmet listesinde yer alan ve tek tırnaklı et skandalı ile gündeme gelen, geçtiğimiz aylarda kapısına kilit vurulan 40 yıllık Hacı Baba Et Lokantası’nın yerine bir Ciğerci  açılıyor.

Haber: Şeref Kahraman/ Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin 15 Temmuz darbe girişiminden 3 gün sonra tutuklanan ve sözde Yurtta Sulh Konseyi’nin sıkı yönetim komutanları listesinde ‘sıkı yönetim komutanı, vali ve belediye başkanı’ olarak ismi geçen Garnizon Komutanı eski Hava Pilot Tümgeneral İsmail Yalçın ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.

Haber: Şeref Kahraman / FETÖ darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL), 730 gün sonra 19 Temmuz'dan itibaren kalkıyor. OHAL’in kalkmasından önce yayınlanan son Kanun Hükmünde Kararname  18 bin 632 personel kamudan ihraç edildi. Bu listenin içerisinde Kayseri’den 56 kişi yer aldı. 

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar