02
Prş, Tem
42 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Derneği olduğu gerekçesi ile Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan ve birçok yöneticisi göz altına alınarak tutuklanan GESİAD’ın Kayserili işadamlarına yönelik düzenlediği gezi programlarında bugün Güney Afrika Cumhuri yeti gezisini yayınlıyoruz.

 Gezi koordinatörlüğünü Hilal Mağazaları sahibi İbrahim Kilci’nin yaptığı geziye 13 firma katıldı. Devlet kurumlarından teşvik ve destek yapılan bu gezilerde genellikle yurt dışındaki FETÖ okulları ziyaret edilip, himmetler toplandığı iddia ediliyor.

BAKALIM GESİAD İLE KİMLER, NEREYE GİTMİŞ?

Kayserili iş adamlarının FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) tarafından düzenlenen gezi programları ve katılan iş adamlarının listesini gazetemiz ele geçirdi.

ÜRDÜN... KAMERUN... GÜNEY AFRİKA..

GESİAD'ın Kayserili iş adamlarına yönelik düzenlediği gezi programında, 18-25 Kasım 2012 Filipinliler, 15-25 Kasım 2012 Brezilya/Paraguay, 23-27 Eylül Kazakistan, 16-20 Ocak 2013 Kamerun, 30 Mart-3 Nisan 2013 Ürdün, 01-06 Ekim 2013 Tanzanya/Darusselam/Zanzibar, 06-09 Haziran 2013 Azerbaycan, 06-10 Kasım 2013 Gambiya/Banjul, 09-15 Aralık 2013 Endonezya/Jakarta ve 02-06 Aralık 2013'te ise Kuzey Irak/Erbil gezileri göz çarpıyor.

KAZANCI: "ÜLKEMİZE DÖNÜLDÜĞÜNDE..."

GESİAD Genel Sekreteri Şaban Kazancı imzalı, KOSGEB destekli gezi programı şu şekilde ifade ediliyor: "Kayseri GESİAD olarak üyelerimizin yeni pazarlar ile tanıştırmak ihraç ürünlerinin tanıtımı temsilciliklerinin oluşturulması ve yerel firmalarla iş birliklerini geliştirmek amacıyla ticaret ve yatırım imkanlarını yerinde görmek ve görüşmelerde bulunmak üzere Afrika kıtasının en gelişmiş ülkelerinden ve aynı zamanda bir turizm cenneti olan Afrika Cumhuriyeti’ne düzenlediğimiz bu iş gezisindeki katılımcılarımız ülkemize dönüldüğünde yazışmalarını ve takibatlarını sürdürürlerse iyi sonuçlar elde edecekleri kanaatindeyim. Gelişen endüstri ve geniş bir pazar ağı ile Güney Afrika Cumhuriyeti, Çin, Hindistan, Avrupa ve Amerikalı iş adamlarının Afrika’daki yatırım üssü haline gelmiş istikrarlı bir siyasi ve ekonomik yapıya sahip olan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne yapılacak yatırımlarla bu ülkeden bölgeye ihracat yapılabilir."

BUGÜN GÜNEY AFRİKA İŞ GEZİSİNİ YAYINLIYORUZ

Peki bu gezilere Kayseri'den hangi firmalar ve yetkilileri gitti? İşte bunun cevabını Kayseri Deniz Postası Gazetesi her gün bir gezi programını yayınlayarak veriyor. Bugün 14/02/2012 gidiş, 20/02/2012 dönüş, Güney Afrika Cumhuriyeti gezisine katılan Kayserili firmaları ve yönetici isimlerini açıklıyoruz. İşte 13 kişilik o liste: " Okandan Cam Sanayii – Mustafa Okandan, Argema Yapı Otomasyon – Seyit Çağlıergin, Hilal Dayanaklı TüketimMamülleri Ticaret Sanayii Limitet Şirketi – İbrahim Kilci, Aküsan Akü Sanayii Ticaret Anonim Şirketi – Naci Lekesiz , Mazaka Alternatif – Hakan Alaş, Alim Kürşat Üstündağ, Erciyes Unlu Mamülleri İhtiyaç ve Gıda Maddesi Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi – Mustafa Naici, Zafer Tüketim Malları Sanayii ve Ticaret Limitet Şirketi – Zekai Tosun, Park Orman Ürünleri Ticaret Sanayii Limitet Şirketi – Mustafa Ağbaşoğlu, Lale Orman Ürünleri Sanayii ve Ticaret Limitet Şirketi – Mehmet Sarı Alp, Cıngıllıoğlu Bilgisayar Limitet Şirketi – Halil Cıngıllıoğlu, Hasan Aydın Star Isı – Hasan Aydın, Nesa İnşaat Taahhüt Ticaret Limitet Şirketi – Nevzat Çolak."

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar