Elif Bozdağ’dan ‘1 dolarları imha edin’ talimatı

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Dengiz, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KAYSO eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve Şükrü Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’ın aralarında bulunduğu  önce 71 sanık için açılan ardından 69 sanığa düşen davanın üçüncü celsesinde ikinci gün yargılama devam edildi. Şükrü ve Aliye Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’ın yanında çalışan ve tanık olarak dinlenen 3 kişi, Elif Bozdağ ‘İşyerinde yapılması gerekenleri talimat verdiğini, bağ evinde kasada 1 dolarlar ve CD ile kitapların olduğunu ve imha edilmesini söylediğini anlattılar.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıkların yoğunluğu ve güvenlik önlemleri nedeniyle 250 kişilik Konferans Salonu’nda gerçekleşen davaya tutuklu ve tutuksuz bir kısım sanıklar hazır bulundu. Önceki celselerde tahliye olan sanık esnaf Seyit Sevgin(66) rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetmiş, Avukat Süleyman Gürkök(47)’ün davası AHUDER Davası ile birleştiği için bu davadan tefrik edilmiş ve sanık sayısı 71’den 69’a düşmüştü.

İkinci günün öğleden önceki oturumunda tanıkların dinlenilmesine devam edildi.

Elif Bozdağ’dan ‘1 dolarları imha edin’ talimatı

Şükrü ve Aliye Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’ın yanında çalışan ve tanık olarak dinlenen Ayşe Tuğba Çinçik, “2014-2015 yılları arasında Elif Bozdağ’ın yanında çalıştım. Bu süre içerisinde Elif Bozdağ’ın bu yapı ile ilgili bir olayına şahit olmadım ama 15 Temmuz darbe girişiminden birkaç gün önce işyerinde Memduh Boydak ile ilgili konuşuyorlardı ve ‘güzel şeyler olacak’ diye cümle kullanmıştı” dedi. Mahkeme heyeti tarafından ‘Aliye Boydak’ın bağ evine neden gittiniz?’ sorusuna Çinçik, Elif Bozdağ bağ evinde CD ve kitaplar olduğunu ve onların imha edilmesi gerektiğini söyledi. Elif Bozdağ, Nazife Koç’a ‘1 dolarları imha etsin’ dedi.  Nazife Koç daha sonra bana bağ evinden aldığı CD ve kitapların olduğu bir çanta verdi, bunların imha edilmesini söyledi. Ben e eşim Abdullah Cezmi’ye verdi içinde bilgisayar olup olmadığını bilmiyorum, eşime naptığını da sormadım” diye konuştu.

“Bağ evine gidip, CD ve kitapları yok ettik”

Ayşe Tuğba Çinçik’in eşi Abdullah Cezmi Çincik de tanık olarak dinlendi. Abdullah Cezmi Çinçik, “Aliye Boydak’ın bağ evine eşim ile gittik. Elif Bozdağ işyerinde yapılması gerekenleri talimat verdi. Kasada 1 dolarlar ve CD ile kitapların olduğunu söyledi. Nazife Kuş’a CD ve kitapların yok edilmesini istediğini söyledi. Biz de eşim ile bağ evine gidip, CD ve kitapları yok ettik. FETÖ’ye ait sohbet CD’leri ve kitaplar vardı. Poşette bilgisayar da vardı. Elif Bozdağ’ın kendi bilgisayarıydı, içerisinde ne vardı bilmiyorum. Bilgisayarı Sahabiye Mahallesi’nde olan bir basın biriminin kapısına bıraktım. Daha sonra bilgisayarın Emniyet’e teslim edildiğini duydum, polise gitmeye çekindim” ifadelerini kullandı.

Tanık Nazife Kuş ise ifadesinde “Darbeden önce bağ evine gittik. Elif Bozdağ, ailesi ile ilgili bir kitap yazıyordu, bu kitapta bilgisayarın içerisindeydi, kitabın zarar görmemesi için bilgisayarı verdi. Bir gece yarısı Cezmi ile eşi evime geldi. Tanıdığı polisler olduğunu, evimi arayacaklarını söyleyerek, Elif Bozdağ’ın bilgisayarını istedi, bilgisayarı aldı. Ben de CD ve kitapları attım” dedi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar