Sanık Halit Gazezoğlu, oğlu için tanık oldu

Manşet

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’ne ait okula 2012 yılında 24 bin Amerikan Doları gönderdiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Sami Gazezoğlu’nun yargılandığı davada babası Halit Gazezoğlu tanık olarak dinlendi.

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık Sami Gazezoğlu ile avukatı hazır bulundu.

Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, iş adamları Hacı, Memduh ve Şükrü Boydak, Hamdi Kınaş, Halit Gazezoğlu ile örgütün sözde "il imamı" Sıtkı Baş'ın da aralarında yer aldığı 68 işadamı hakkında hazırlanan 771 sayfalık iddianameli davada yargılanan tutuklu sanık Halit Gazezoğlu, başka bir davada yargılanan oğlu Sami Gazezoğlu için tanık oldu.

Keskin T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmada hazır edilen tanık Halit Gazezoğlu, “Oğlum Sami bir dönem dil kursuna gitmişti. O parayı ben gönderdim. Niye Sami adına gönderdim hatırlamıyorum eğitim ücreti de olabilir ama ben gönderdim” dedi.

Mahkeme Başkanlığı’nca Sami Gazezoğlu’nun 2009 yılında 5 ay süre ile ABD’de dil kursuna gittiği, 2012 yılında gitmediğinin tespiti sorulunca Halit Gazezoğlu, “Tam olarak bilmiyorum. Hesabı vardı, rutin bir işlem de olabilir” diye cevap verdi.

“O ZAMAN DESTEKLENİYORDU, ŞİMDİ MAALESEF SUÇ OLDU”

O tarihte oğlunun öğrenci olduğunu ve oğlunun 24 bin doları olmasının mümkün olmadığını söyleyen tanık Halit Gazezoğlu, “ABD’de faaliyet gösteren okulları ziyaret etmiştim. Eğitim faaliyetleri ile ilgili bizden yardım talep ettiler. 2009-2011 yılları olabilir. Ben de yardım maksatlı oğlum ve kardeşim adına peyderpey gönderdim. Siyasi konjonktürde bu faaliyetler o zaman destekleniyordu, şimdi maalesef suç oldu. Oğlum Sami’nin suçunu üstlenmek gibi bir kastım yoktur” diye konuştu.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararda eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı Mart ayına erteledi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar