İşte Hacı Baba’nın Yerine Açılacak Yeni Restoran - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / Tarım Bakanlığı’nın ayıplı hizmet listesinde yer alan ve tek tırnaklı et skandalı ile gündeme gelen, geçtiğimiz aylarda kapısına kilit vurulan 40 yıllık Hacı Baba Et Lokantası’nın yerine bir Ciğerci  açılıyor.

HACI BABA’NIN KÖFTESİNDE TEK TIRNAKLI (AT,EŞEK) ET TESPİT EDİLMİŞTİ

23 Mart 2018’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen firmaları açıklamış, Kayseri’de 12 firmanın ayıplı mal sattıkları ortaya çıkmıştı.  Bu firmalardan Hacıbaba Et Lokantası’nda  Köfte (Dana - Kuzu Eti)’de Tek Tırnaklı Eti tespiti yapılmıştı.

cigerci

“100 GRAMIN EKONOMİK DEĞERİ VE GETİRİSİ YOKTUR”

Bu gelişmenin hemen ardından lokantadan yapılan açıklamada, 40 yıldır Kayseri halkına hizmet verdikleri hatırlatılarak, “2016 yılı 12. ayında alınan sadece köfte numunesinden yüzde 1 oranında tek tırnaklı etine rastlandığı taraflarına bildirildiği söylenen açıklamada, “Yapmış olduğumuz itirazlar sonucu konu Adliye’ye intikal etmiş ve halen Kayseri 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava devam etmektedir. Yargılama sonucu muhterem halkımızla paylaşılacaktır. Firmamız günde 10kg köfte yapmaktadır. Bu miktarın rapora göre katkı miktarı olan yüzde 1'e göre 100 gr'a tekâmül etmektedir. 100 gramın ekonomik değeri ve getirisi yoktur. Taktir muhterem halkımızındır” denilmişti.

ETKİNLİK SONRASI SON DURAK HACI BABA’YDI

40 yıldır hizmet veren Hacı Baba, bir zamanlar düğün, nişan, hamam, halı saha gibi etkinlikler sonrası vatandaşların uğrak yeri olmuştu.

19 HAZİRAN'DA LEVHALARI SÖKÜLMÜŞTÜ

İşte bu olayların ardından yaklaşık 3 aylık bir süre zarfında büyük müşteri kaybı yaşayan Hacı Baba Et Lokantası şu günlerde kapısına kilit vurulmuş durumda. Sivas Caddesi’nde faaliyet gösteren ve Ramazan ayı boyunca kapalı olan Hacı Baba Et Lokantası’nın 19 Haziran’da levhaları sökülmüştü.

HACI BABA GİTTİ, CİĞERCİ BAHATTİN GELİYOR

Hacı Baba et Lokantası’nın kapısına kilit vurulmasının ardından yerine neyin geleceği merak konusuydu. Ve dün Ciğerci , o dükkana dev pankart asarak yakında burada hizmet vereceğini duyurdu. Ciğerci , Türkiye’de 25. Kayseri’de 3. Şubesini Hacı Baba Lokantası’nın eski işletmesine açma kararı aldı.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım