FETÖ’nün büfelerden ankesörlü telefonla görüştüğü 6 asker tutuklandı - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR, Şeref KAHRAMAN/ Kayseri polisinin yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgütün mahrem imamları tarafından bakkal ve büfelerden arandığı tespit edilen ve haklarında soruşturma başlatılan 98 askeri personelden gözaltı kararı çıkartılıp yakalanan 11 şüpheli bu sabah Adliye’ye sevk edildi.

 BÜFELERDEN ARANMIŞLAR

13 Temmuz’dan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri FETÖ/PDY’nin mahrem imamlarının deşifre edilmesine yönelik çalışma başlattı. Mahrem imamların, bakkal ve büfelerde bulunan kontörlü telefonlardan, düzenli olarak aradığı tespit edilen 1’i yarbay, 2’si binbaşı, 5’i yüzbaşı, 31’i üsteğmen, 50 teğmen, 6’sı astsubay, 4’ü askeri öğrencilikten ayrılan 98 askeri personel hakkında FETÖ soruşturması başlatıldı.

13 İLDE OPERASYON

Şüphelilerden 62’si hakkında daha önce FETÖ/PDY soruşturması kapsamında işlem yapıldığı öğrenildi. İşlem yapılmayan 36 şüpheliden 24’ü hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Kayseri merkezli, İstanbul, Nevşehir, Tunceli, Malatya, İzmir, Konya, Kütahya, Ankara, Hakkari, Balıkesir, Burdur, Bitlis illerinde yapılan operasyonda, H. Ö., Ö. Ü., M. Ü., O. O., H. A., Ü. Ö., A. K., F. T., M. C. G., E. A., Ö. C., B. N., S. K., E. B., N. A., isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alınırken, A. O., O. V., A. E., M. A., M. Ü., Ş. K., H. B., E. Ç., A. İ. E. İsimli zanlıların yakalama çalışmaları sürüyor.

6 ASKER TUTUKLANDI

Öte yandan yakalanan şüphelilerden 11’inin Emniyet’teki sorgusu tamamlandı. Sabah Adli Tabiplik’e sevk edilen ve doktor kontrolünden geçirilen 11 şüpheli daha sonra Adliye’ye gönderildi. Şüphelilerden Hamdi Özden, Muarrem Ürün, Oğuz Olgun, Samet Kıraç, Ali İhsan Ertuğrul ve Şuayip Köse tutuklanarak cezaevine gönderilirken, şüpheliler Ömer Ünal, Ümit Özdemir, Ahmet Ocakçı, Onur Vural ve Necip Akkoç ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım