Bekaş, mahkeme kararı ile hisse satışını durdurdu - Kayseri Deniz Postası
06
Çrş, Tem
33 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri'de 30 yıl önce başlayan konut projesi, binlerce daire ile inşaat sektöründe dev bir marka haline gelen ve yüzde 10 hissesi açık artırma ilanı ile satılması beklenen Bekaş İnşaat’ın yetkilileri, mahkeme kararı ile ilanı durdurdu.

 

Kayseri 1. İcra Dairesi 2017/129 TLMT. numaralı Taşınırın Açık Artırma İlanı’nda ilk ihale tarihi olan 4 Eylül’de, yani bugün Bekaş İnş. Taah. Turz. San ve Tic. Anonim Şirket yüzde 10 hissesi satışa sunulacaktı.

3

 

15.00’da Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu’nda yapılması beklenen ihaleye kimse gelmedi. Daha sonra alınan bilgiye göre Bekaş İnşaat’ın yetkililerinin mahkeme kararı aldığı ve ihale satışını geçici olarak durdurduğu öğrenildi.

4

İŞTE SATIŞI DURDURAN MAHKEME KARARI

Ankara 15. İcra Dairesi tarafından Kayseri 1. İcra Dairesi’ne yazılan ve alacaklısı Haydar Dündar, borçlusu Mustafa Karahasanoğlu olan ve 4.504.184,38 TL borç miktarının belirtildiği yazıda şua ifadeler yer aldı: “Satışına karar verilmiş olunan Mustafa Karahasanoğlu’nun borcundan dolayı Bekaş İnşaat Taah. Turz. San. ve Tic. A.Ş. şirketindeki hissesinin sarılarak paraya çevrilmesine karar  verildiği ve satışın iptali için İcra Mahkemesi’ne başvurduğu, Ankara 11. İcra Hukuk Mahkemesi 03.09.2018 tarih ve sayılı kararı ile borçlu vekilinin şikayetinin reddine karar verdiği, borçlu vekilinin red kararını istinaf ettiklerini ve ona ilişkin mahkemede 04/04/2018 tarihli derkenarı sunduğu görülmekle, İİK’nun 363. Maddesi gereğince istinaf yoluna başvuru sarıştan başka icra işlemlerini durdurma hükmü gereği, yapılan satışın durdurulmasına karar verilmiştir.”

2

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım