Şehitler anıtının yarım bırakılma sebebi: “Hain terör örgütlerinin provokasyonları!” - Kayseri Deniz Postası
30
Prş, Haz
24 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) Haber-Foto:  Şeref Kahraman / Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Aralık Şehitleri için olayın yaşandığı yerde anıt durak yapıldı. Ancak projedeki gibi şehitlerin isimlerinin olmadığı anıtın detayları öğrenildi. Anıtın, hain terör örgütlerinin provokasyonları göz önüne alınarak mevcut haliyle inşaatın bitirildiği ortaya çıktı.

 Kayseri’ de 17 Aralık 2016 tarihinde izne çıkan 1. Komando Tugayı askerlerinin bulunduğu otobüse kalleş PKK terör örgütü tarafından bombalı araçla haince saldırıldı ve 15 askerimiz şehit olmuştu. Erciyes Üniversitesi önündeki durakta hain terör saldırısı sonucu şehit olan 15 askerimizin isimleri inşaatın yapımından 1 yıl geçmesine rağmen anıt durağa yazılamadı.

27 Eylül 2017’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Anıt Durak’ın şehitlerimizi temsil eden taş bloklardan oluşacağı, anıtı oluşturan 15 taş bloğun her birisine şehitlerimizin isimleri, doğum tarihleri ve doğum yerleri yazılacağı ve taş bloklar arasında kalan bölümlere özel aydınlatma elemanları yerleştirileceği belirtilmişti.

Bu 6 aylık sürede Büyükşehir Belediyesi tarafından hain saldırını yaşandığı yere Anıt Durak yapılsa da şehitlerimizin isimlerinin neden yazılmadığı ortaya çıktı.

Bu olayın sürekli üzerine giden ve aylardır anıt durağın üzerine şehitlerin isimlerinin yazılması için mücadele eden Mehmet İncialan isimli vatandaş, anıtın tamamlanmadığı konusundaki Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe verdi.

Büyükşehir Belediyesi’nden gelen yazılı cevap şu şekilde: '' İlgi dilekçenizde belirtmiş olduğunuz ''Anıt Durak '' projesi; Valiliğimiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve İstihbarat yetkilileri ile yapılan görüşmeler ile hain terör örgütlerinin provokasyonları göz önüne alınarak mevcut haliyle inşaat bitirilmiştir.''

Şehitler anıtının yarım bırakılma sebebi Hain terör örgütlerinin provokasyonları11

İNCİALAN TEK KİŞİLİK EYLEM YAPACAK

İncialan sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “Bu cevap beni hiç tatmin etmedi, peki sizi tatmin etti mi? Yani '' Bunu yaptığımıza şükredin, bu iş bu kadar .'' diyorlar. Bu memleket bu kadar sahipsiz değil. Tek başıma eylem yapacağım. Şov yaptığımı sakın düşünmeyin. Bu uğurda bundan önceki yaptıklarım, bundan sonraki yapacaklarımın teminatıdır. Bu konu için canımı vermeye hazırım” diye konuştu.

11Şehitler anıtının yarım bırakılma sebebi Hain terör örgütlerinin provokasyonları

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım