Şehit eşi: Yüzlerine tükürmek için Hatay’a gittim - Kayseri Deniz Postası
30
Prş, Haz
24 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ SURİYE’nin Afrin bölgesinde, Zeytin Dalı Harekatı'nda 23 Ocak'ta şehit olan ancak cenazesi 2 ay sonra bulunan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nı (25), şehit eden PKK/YPG'li teröristlerin yakalanarak Hatay'a getirilmesinin ardından soluğu Hatay’da alan eşi Birgül Muratdağı (25), “onların son kere yüzüne tükürmek istedim, onları görmek istedim. Keşke ben tek tek öldürebilsem onları” dedi.

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nı katleden PKK'lı teröristler MİT'in düzenlediği operasyonla yakalanarak, Hatay'a getirildi. Olayı öğrenen eşi Birgül Muratdağı soluğu Hatay’da aldı.

Birgül ve Mehmet Muratdağı çifti 17 Eylül 2016’da dünya evine girmişti. Evlilik yıldönümlerinde Şehitliğe gelen Birgül, “Bugün bizim evlilik yıldönümümüz, Mehmet’in yokluğunu hala anlamış değilim ama günlerimi burada geçiriyorum işte. Bu yüzden duvağımı alıp yanına geldim.” dedi.

“MEHMET’İN BEDELİ ÖDENMEYECEK”

Haberi Garnizon Komutanı’nın eşinden aldığını söyleyen Birgül, “Herkes sevineceğimi düşündü ama o an sevinçten öte sadece acı hissettim, sanki Mehmet’in haberini bir kere daha almış gibi oldum. Sadece Hatay’a gitmek istedim. 7’de haberi aldım 8’de yola çıktım. Mehmet’in son kere yüzünü görmek nasip olmadı 2 ay geç geldiği için. O yüzden onların son kere yüzüne tükürmek istedim, onları görmek istedim. Herkes idam etsinler, öldürsünler diyemeyeceğim açıkçası çünkü bin tanede terörist idam edilse bir tane Mehmet’in bedeli ödenmeyecek. Bir sürü benim gibi yarım kalan insanlar var. Bu teröristlerin tamamen tükenmesini istiyorum. Şehitlik çok güzel eşimi cennete gönderdim bundan güzeli olmaz ama yokluğu çok acı. Biz evliliğin en güzelini yaşadık.” İfadelerini kullandı.

“ÖNÜMÜZE LİME LİME KOYSALARDA SEVİNMEYECEĞİZ”

Birgül Hatay’da görüşmeye çalıştığını belirterek, “aldığım bilgiye göre yüzde yüz onlar diye bir şey yokmuş. Çok uzun bir süreç olacak belki de ifadeleri alınıyor, gerekli işlemler yapılacak. Belki başkalarının isimleri çıkacak, belki aralarından birileri çıkacak. Bütün Şehit aileleri aynı şeyi düşünüyordur, önümüze lime limede koysalar bizim için sevindirici bir haber olmayacak.” şeklinde konuştu.

Adalete güvendiğini söyleyen Birgül, “Eninde sonunda cezalarını çekecekler. Adalet bir ölüm hak. Ama benim eşim Elhamdülillah Şehit olarak, tabutuna bayrakla birlikte konuldu. Onlar yaşasa da ölse de yine leşler. Tükürmek istedim ama onlar onu bile hak etmiyor. Bizim ekmeğimizi yemelerini, onların orada hayat sürdürmelerini istemiyorum. Hepsinin ölmesini de istiyorum ama ne olursa olsun benim içimin acısı hiçbir zaman geçmeyecek. Sonuna kadar bu işin takibinde olacağım. Bir Şehit eşine yakışır şekilde Şehidimin adını sürdürmeye devam edeceğim. Tıpkı evliymişim gibi hayatıma devam edeceğim. Hatay’a gittiğimde jandarmaya gittim direkt. Üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum. Keşke daha fazla yapabilsem. Keşke ben tek tek öldürebilsem onları. Bizim adalete güvenimiz sonsuz beklememiz gerekiyor.” dedi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım