AİDS Hastalara Bulaştı Mı? - Kayseri Deniz Postası
30
Prş, Haz
24 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim DENİZ / Kayseri'de A.S isimli hayat kadınının, Hüma Hastanesi'nde doğum yaparak çocuğunu terk etmesinden sonra kentte ortalık karıştı. AİDS'li hastanın, Hüma Hastanesi'nde doğum yaptığı gün, bu özel hastanede doğum yapan diğer hastalar, doktor, ebe ve hemşire ile temizlik elemanlarına hastalığın bulaşıp bulaşmadığı soruları cevap bekliyor? AİDS' li hayat kadınının, bu güne kadar Kayseri'de kaç erkekle beraber olduğu ve hastalığı kimlere bulaştırdığı ise bilinmiyor.

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde Kayseri Gündem Gazetesi'nde "Çocuk evinde AİDS paniği" başlıklı bir haber çıkmıştı. Kayseri'yi karıştıran bu haber, başka boyutları ile Kayserilileri korkutmaya devam ediyor.

ÖZEL HASTANEDE DOĞUM YAPAN HASTALARDA AİDS RİSKİ VAR MI?

AİDS'li hayat kadınının, Hüma Hastanesi'nde doğum yaptığının ortaya çıkmasından sonra, bu hastanede aynı gün doğum yapan diğer hastalara, doktor, ebe ve hemşire ile temizlik elemanlarına hastalığın bulaşıp bulaşmadığı bilinmiyor.

İl Sağlık Müdürlüğü, Hüma Hastanesi'ndeki AİDS'li hayat kadınının, doğumu sonrası, orada bulunan diğer hastaların, sağlık personeli, temizlik personelinin hastalığın bulaşıp bulaşmadığını, tahlillerin yapılıp, yapılmadığını araştırarak tespit etmesi, ayrıca, doğum esnasında kullanılan ekipmanın, imhası, ya da dezenfektasyonu yapılıp yapılmadığı konularının kamuoyuna açıklaması gerekmektedir.

AİDSLİ HAYAT KADINI KAYSERİ'DE KAÇ ERKEĞE VİRÜSÜ BULAŞTIRDI?

HİV virüsü kan ve cinsel ilişki ile ve kan nakli ile bulaşmaktadır. AİDS' li hayat kadınının, bu güne kadar Kayseri'de kaç erkekle beraber olduğu ve hastalığı kimlere bulaştırdığı bilinmiyor. Özel hastane yetklilerince, hayat kadınının  HİV virüsü taşıdığı, zamanında Polise bildirildi mi? İl Sağlık Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, hastayı takip ediyor mu? Doğum sonrasında hayat kadını Kayseri'de mesleğine hala devam ediyor mu? Yetkililerce bu soruların cevabı açıklanarak,  toplum aydınlatılmalı.

Öte yandan hastane yetkilileri, gazetemize yaptığı açıklamada, hastanın, virüs taşıdığı anlaşılınca, gerekli tedbirlerin alındığını, yetkili mercilere, durumun bildirildiğini belirtiyor. İl Sağlık Müdürlüğü'nün açıklamaları toplumu daha aydınlatacak ve rahat nefes almasını sağlayacaktır.

ozel huma kadin hastaliklari ve dogum hastanesi 6906

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım