Tarihi mekanlar çöplük içerisinde - Kayseri Deniz Postası
30
Prş, Haz
24 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Şeref kahraman / Kayseri’de Meryem Ana Kilisesi ile Tarihi Emirsultan Camii bahçelerinin çöplükten geçilmemesi çevredeki esnafı çileden çıkardı.

 

Melikgazi ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Kiçikapı Meydanı’nda bulunan ve restore edilerek araştırmacılara yönelik özel bir kent kütüphanesi işlevi kazandırılması amaçlanan Meryem Ana Kilisesi’nin ihalesi biteli 8 ay olmasına rağmen çevre düzenlemesinin yapılmadığı görüldü.

0555 888 0352 numaralı Whatsapp İhbar Hattımıza gönderilen fotoğraf ve videolarda tarihi mekanların çevresinin adeta çöplüğe döndüğü gözler önüne serildi.

Orada esnaflık yapan bir vatandaş bir an önce bu mekanların temizlenmesi gerektiğini belirterek, “Burasının ihalesi biteli 8 ay oldu. İhale bitmesine rağmen herhangi bir çalışma yok. Yüklenici firma İzmir firması. Her gün pislikten geçilmiyor. Çok hırsızlık olayları oluyor. Nasıl bir hırsızsa rulo halindeki kabloları almıyor, döşenmiş kabloları kesiyor. Cami ve türbenin arkası uyuşturucu ve alkol alma merkezine dönüştü. Etrafı kapatıldığı için alemcilerin yeri oldu. Buradaki esnaflara bir çok hırsızlık olayı oldu. Geçen hafta silahlı kavga oldu, iki dükkanda mermi izleri hala duruyor. Burasının bir an önce temizlenmesi lazım. Esnaflar olarak çok sıkıntıdayız” diye konuştu.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım