Alp dağlarında buzulların altında kalan Kayserili dağcının naaşı 26 yıl sonra bulundu - Kayseri Deniz Postası
30
Prş, Haz
24 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / Fransa Alp Dağları’nda dağcılık yaparken kaybolan ve buzulların altında kalan 21 yaşındaki Kayserili Hasan Tarım’ın naaşı 26 yıl sonra bulundu. İtalya polisi cenazeyi ailesine teslim etti.

Kayseri Kırkısraklılar Derneği’nin sosyal medya hesabından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Duyuru. Ne acı bir haber. 19.06.1992 yılında Fransa Alp dağlarında dağcılık yaparken kaybolan, buzulların altında kalan 1971 doğumlu ( Yusuf ve Leyla Tarım'ın ) oğulları sevgili Köylümüz Hasan TARIM 26 yıl sonra dağcılar tarafından bulunmuştur . Ailesinin, sevenlerinin ve tüm Kırkısraklıların başı sağolsun” denildi.

Ailesiyle beraber Almanya'da yaşayan ve dağcılığı hobi olarak yapan Hasan Tarım'ın cenazesinin geçtiğimiz yıl Ağustos ayında bulunduğu ortaya çıktı. Cenazenin bulunmasının ardından baba Yusuf ve annesi Leyla'dan DNA örnekleri alındı. 2.5 ay süren DNA çalışmasının ardından İtalya polisi cenazeyi ailesine teslim etti. Tarım'ın o dönemde Almanya'da bir fabrikada staj gördüğü ve dağcılığı da hobi olarak yaptığı öğrenildi. 

Tarım’ın cenazesinin 06 Ekim 2018 Cumartesi günü Kırkısrak'ta toprağa verileceği, Kayseri'den gidecekler için Cumartesi sabahı saat 8.00'de Kiçikapı ve Talas'tan araçlar kalkacağı öğrenildi.

hasantarim

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım