Kayseri Şehir Hastanesi’nde rezalet! - Kayseri Deniz Postası
30
Prş, Haz
24 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Şeref Kahraman/ Sağlık Bakanlığı'nın sağlıkta hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla hayata geçirdiği yatırımların başında gelen ve Türkiye'nin en büyüğü olma özelliğini taşıyan Kayseri Şehir Hastanesi’nde yeni bir rezalet yaşandı ve kanalizasyon borusu patladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılIşın’ı yapılan ve açıldığı günden beri sorunlarla boğuşan Kayseri Şehir Hastanesi’nde kanalizasypn borularının patlaması sonucu hastane içerisi pislikle doldu. 

R1 bölümü günlük hastaların filim çekildiği yerler kokusan ve pislikten görülmezken özel güvenlik o bölgeye girişleri kapattı.

İŞTE HASTANEDE İSYAN ETTİREN DİĞER SORUNLAR

**İl Sağlık Müdürü, Hastane başhekimi ve YDA şirket yetkililerinin arasında kavga ve çatışma bir türlü bitmek bilmediği için, sorunlar çözüme kavuşmuyor.

**Sağlık çalışanları, yetkililere sorunları sürekli bildirmelerine rağmen,  çalışanların talep ve istekleri yerine getirilmiyor.

**Hastanenin bir çok bölümünde YDA şirketinin temin etmesi gereken, ameliyat setleri ve malzemelerinin yokluğu nedeni ile bir çok ameliyat  ertelenmek zorunda kalıyor.

**Kantincilerin odası var, temizlikçilerin odası var,  doktor ve sağlık çalışanlarının oturup dinleneceği ve üzerilerini değiştireceği odaları yok.

**Röntgen cihazlarının az olmasından dolayı, film çekimlerinde uzun kuyruklar oluşuyor.

**Eski hastanede 1,5 saatte çıkan tahlil sonuçları, yeni hastanede 1,5 gün sürüyor.

**Hastanenin çalışma şartlarının kötülüğünden, doktorlar başka şehirlere tayin isteyip gidiyor.

**Hiçbir poliklinikte cam yok, havalandırma sistemleri sağlıklı çalışmadığı için, nefes almakta zorlanıyor.

**Eski hastanenin 10 katı elektrik faturası geliyor,  2-3 milyon civarında gelen elektrik faturalarını devlet ödüyor, kullanılmayan odaların bile ışıkları, 24 saat boyunca   YDA şirketinin reklamı olsun diye  yakılıyor.

**Vatandaşların, Eczane yeri diye yüksek rakamlara satın aldıkları dükkanlardan sonra yeniden  YDA şirketinin  hastane önüne dükkan yapma  planı esnafı isyan ettirdi.

**Hastanenin uzak olması nedeni ile, acil hastalar şehir hastanesi yerine,  Erciyes Üniversitesi’ne gidiyor. Erciyes üniversitesi acil bölümünde oluşan, aşırı yoğunluktan dolayı, birçok hastaya bakılamıyor.

**Şehir Hastanesi kurulduktan sonra,  Sağlık personelinin, döner sermaye gelirlerinde ciddi düşmüş gerçekleşti. Eski hastanede döner sermaye geliri kalmayınca  eski hastane çalışanlarında döner sermaye  yeni hastaneden aktarılmaya başlandı.  Bu nedenle sağlık çalışanlar sıkıntı yaşıyor.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım