“Sevmiyorlarsa giderim” - Kayseri Deniz Postası
30
Prş, Haz
24 Yeni Haber

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber: Azim Deniz, Şeyda Aşatır / Sağlık Bakanlığı'nın sağlıkta hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla hayata geçirdiği yatırımların başında gelen ve Türkiye'nin en büyüğü olma özelliğini taşıyan Kayseri Şehir Hastanesi’ndeki sorunları canlı yayında konuşmaya gittiğimiz Hastane Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik soruları canlı yayında cevaplamaktan kaçındı. Çelik, “Personelden  yüzde 80 sevmeyen varsa giderim” dedi.

 

Kayseri Şehir Hastanesi’ndeki yaşanan problemleri haber yapmamızın ardından, sorularımıza cevap bulmak için Kayseri il sağlık müdürü Ali Ramazan Benli ile görüştük. Benli cevapları şehir hastanesinde vermek istediğini söyleyerek bizleri davet etti.  İl sağlık müdürü Ali Ramazan Benli,  henüz namaz saati gelmemesine rağmen,  cumaya gidiyoruz diyerek,  sorularımızdan kaçındı. Bizleri Konuya hakim diyerek, hastane başhekimine yönlendirdi.

5a858f04eb10bb29f08e86b8

Görüşmeye gittiğimiz, hastane başhekimi İlhami Çelik,  “Bekleyebilirseniz saat 13.30’da sorularınıza cevap vereceğim “ dedi. Bizler bekleyerek Görüşme saati geldiğinde, Başhekimin odasına çıktık.  Başhekim kamera önünde  sorulara cevap vermek istemediğini belirterek çekim yapmamıza müsaade etmedi.

Bizde kendisine “Sohbet için burada değiliz, hastanede yaşanan sıkıntıları sormak için 1 saattir bekliyoruz”.  deyince İlhami Çelik ise şunları söyledi: “Televizyona çıkıp basın açıklaması yapmayı seven bir insan değilim. Personelde yüzde 80 sevmeyen varsa giderim sorun yok. Basın televizyon benim için önemlidir görünmeyi seven bir insan değilim.  Benim öyle bir yapım yok. Derdim de yok bir yerde gözüm de yok. Bir yere oynamıyorum. Ben basit bir adamım, olacaklar beni ilgilendirmiyor, gözümde de yok.  Yazdıklarınız doğru.  Beni ilgilendiren sadece ek ödeme Bu ayda yapılan ek ödemeler geçen senekinden daha az değil. Saat 17.00’den sonra hocaların hastanede çalışmaması kararını ben verdim. Saat 17.00’dan sonra uzman doktorların çalışmama kararı ise Bakanlığın genelgesinde var.  Genelge dışında bir şey yapmıyorum. Hastane yöneticileri arasında kavga olduğundan dolayı sorunların çözülmemesi doğru değil.”

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım