Tomarza’da ‘taşımalı öğrenci servis’ tartışması - Kayseri Deniz Postası

Manşet
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / 15 yıldır ilçelerde öğrenci taşıma servisçiliği yapan Mükremin Çelik, Tomarza’da ihaleye girmemeleri için ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından engeller konulduğunu belirterek, “Rekabet ortamı oluşmuyor ve ihaleye katılamıyoruz. Devletimiz zarara uğramaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız devletin kasasına 1 lira gelsin diye kaşık kaşık toplarken Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kepçeyle dağıtılıyor” diye konuştu.

 

Develi’de ikamet eden  ve 15 yıldır öğrenci taşıma servisçiliği yapan Mükremin Çelik, gazetemize yaptığı açıklamada yaşadıkları mağduriyeti şöyle anlattı: “2018-2019 eğitim öğretim yılı için Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ilk öğretim ihalesini aldım. Orta öğretim ihalesinde ise Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, bizlere ‘siz Develi firmasısınız, siz bu işi yapamazsınız, bu işi alamazsınız’ diyerek ihaleye katılmamamız için şartname üzerinden gerekli engelleri önümüze koymuştur. Bu nedenle rekabet ortamı oluşmuyor ve ihaleye katılamıyoruz. Devletimiz zarara uğramaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız devletin kasasına 1 lira gelsin diye kaşık kaşık toplarken Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kepçeyle dağıtılıyor ve rekabet ortamı ortadan kaldırılıyor. Bizim araçlarımıza servis verilmiyor. Tomarza’daki servis arkadaşlarımız da bizlerin meslektaşıdır ancak öğrenciler mağdur ediliyor. Evraklar üzerinde her şey kanıtlı. Şartname ile bizim önümüze engel koydular. Şuanda Tomarza’da servis işi yapan arkadaşlarımız bir aracın iki servis yaptığı net şekilde görünüyor. Yetkililerimizin bu konuya el atmasını diliyorum.”

Çelik, konu ile ilgili gerekli adli mercilere şikayette bulunduklarını belirterek, hukuki sürecin devam ettiğini ifade etti.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım