Profesör, fakülte doktorlarını yerden yere vurdu

Manşet

(Özel) Haber: Azim Deniz / Doktor Öz Göz Merkezi’nde görev yapan ve başka doktor adına reçete düzenlerken suçüstü yakalanan Prof. Dr. Abdullah Özkiriş, şeker hastalığı nedeni ile sol gözünü ameliyat ettiği Nazmiye isimli hasta ile tedavi sonrası sosyal medyadan canlı yayın yaptı. Özkiriş, canlı yayında hastayı Fakülte’de tedavi eden doktorları yerden yere vurdu.

 

15 yıldır şeker hastası olan kadın ile facebook sayfasından canlı yayında konuşan Prof. Dr. Özkiriş, “Sen geldiğinde gözlerin haşattı. Kim, nerede, ne yaptı sana. Geldiğinde de bir sürü eksik vardı, su toplaması vardı, lazer yoktu, görmesi azdı. Ben sana lazer yaptım, tedavi ettim” dedi. Hastanın fakültede kendisini stajyerlerin tedavi ettiğini söylemesi üzerine Özkiriş, “Bütün her şeyi kendim yaparım, muayenemi, ameliyatları ben yaparım. Öyle bir şey olmaz. 2001 yılında Kayseri’ye İstanbul’dan geldim, 2001’den önce şeker hastalarının Kayseri’de göz ameliyatları yapılmıyordu. Kimse telefonunu vermez, facebookunu açmaz. Kendine güvenen adam verir. Benim 24 saat açık.  Neyse boş ver onları” diye konuştu.

324532432

O MERKEZDE SKANDAL

Doktor ÖZ Göz Merkezi’nde Prof. Dr. Abdullah Özkiriş’in yaptığı muayeneler sonrasında,  hastanede fiilen olmayan Uz.Dr. Sündüz Karacagil adına reçeteler verdiği suçüstü olarak saptandığını ve soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Kayseri SGK İl Müdürlüğü müfettişleri soruşturma kapsamında hastaların ve doktorlardan bilgiler alacak. İl Sağlık Müdürü Dr. Ramazan Benli bu olayı takip ettiklerini ve soruşturmanın da ayrıntılı bir şekildi sürdürüldüğünü yakında sonuçlanabileceğini söyledi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar