AK Parti’de 98 kişi başvuru yaptı. İşte o liste...

Manşet

Haber: Şeref Kahraman / Yaklaşan yerel seçimler öncesi Kayseri AK Parti il teşkilatına belediye başkan aday adaylığı için mevcut belediye başkanları dışında şuana kadar 98 kişi başvurdu. Büyükşehir’e sürpriz 3 isim göze çarptı.

 

AK Parti'de belediye başkanlığı aday adaylığı müracaatları için tanınan ek süre bitti.

Daha önceden 12 Kasım tarihine kadar açıklanan belediye başkanı aday adayı başvuru süresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 16 Kasım’a kadar uzatılmıştı.

Buna göre iktidar partisi AK Parti Kayseri İl Teşkilatı’na merkez ve ilçeler olmak üzere mevcut belediye başkanları hariç 98 kişi belediye başkan aday adaylığı için başvurdu. Mevcut belediye başkanlarının aday adaylığı başvurusu yapmadı.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Belediye başkanlarımızın tamamen hiçbir yere girişlerini yapmaması istikametinde bir kararımız oldu. Sistem zaten almıyor bu müracaatları, yani mevcut belediye başkanlarımızın müracaatını hem görev yaptıkları ilçeden hem de başka bir yerden almıyor. Onun için çok net ve kesin sonucu söylüyorum, belediye başkanlarımız gerek kendi ilçelerinden veya kendi belediyelerden, gerekse başka belediyelerden hiçbir yerden müracaatta bulunmayacaklar” diye açıklama yapmıştı.

AK Parti Kayseri listesinde sürpriz isimler aday adaylığı için başvuru yaptı.

İşte o liste: 

97A81F41 E047 4535 BC21 137198456D2F

A8BA723F C36C 4071 84F3 44EAE5FB713E 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar