Başarısız ilçelere daha fazla başvuru

Manşet

Haber: Şeref Kahraman  / Yaklaşan yerel seçimler öncesi Kayseri AK Parti il teşkilatına belediye başkan aday adaylığı için mevcut belediye başkanları dışında 98 kişi başvurdu. Bu kişiler için Türkiye’de ilk kez elektronik ortamda e-temayül yoklaması yapıldı. Bazı vatandaşlar, “Temayül yoklamasında sonuç ne olursa olsun, ağalar bildiğini okuyor. Laf olsun, torba dolsun” diye yorum yaparken, AK Parti’nin kazanamadığı ve kazanıp başarılı olamadığı ilçelere daha çok aday adayının başvuru yaptığı görüldü.

 

O İLÇELERE ÇOK FAZLA BAŞVURU

İlçelere göre aday adayı sayılarında en fazla Sarız’dan 16 aday adayı başvuru yaptı. Sarız’da CHP’li Ömer Faruk Erdoğan belediye başkanlığı yapıyor. Ardından 10 başvuru yapılan İYİ Partili Hamit Çevik’in belediye başkanlığı yaptığı Pınarbaşı geliyor. Bu iki ilçenin yanı sıra Akkışla ve Develi için 9, Sarıoğlan için 8, İncesu ve Bünyan için 7 aday adayının başvurması AK Parti’nin sorun yaşadığı, halkın memnun olmadığı ilçeler olarak değerlendirildi.

İşte AK Parti’de ilçelere göre aday adayı sayısı; 16 Sarız, 10 Pınarbaşı, 9 Akkışla ve Develi, 8 Sarıoğlan, 7 İncesu ve Bünyan, 6 Felahiye ve Tomarza, 5 Yeşilhisar, 4 Hacılar, 3 Büyükşehir, 2 Kocasinan, Talas ve Yahyalı ile 1 Melikgazi ve Özvatan.

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI

Öte yandan bu aday adayları için AK Parti tarafından 20 bilgisayar ile e-temayül yoklaması yapıldı. Yoklamaya meclis üyeleri, ilçe yönetim kurulları, ilçe başkanları, mahalle temsilcilerden oluşan 2082 delegenin katıldı.

“SONUÇ NE OLURSA OLSUN, AĞALAR BİLDİĞİNİ OKUYOR”

Temayül yoklaması ile ilgili bazı vatandaşlar, “Temayül yoklamasında sonuç ne olursa olsun, ağalar bildiğini okuyor. Milletvekili seçimlerinde 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. seçilenler listeye alındı mı? Laf olsun, torba dolsun. Dostlar alışverişte görsün” diye yorum yaptılar.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar